busko zdrój dobry hotel

Zorganizowanie kobiecie wspólnego weekendu w SPA dla dwojga jest doskonałym pomysłem na prezent. Najlepiej – na Walentynki lub na rocznicę ślubu. Może to być też dobry pomysł na podarunek na urodziny. Wspólne spędzanie czasu w relaksującym otoczeniu pozwoli się wyciszyć i zapomnieć. Jest to też doskonała okazja do bycia razem. Tej zimy znaleźliśmy dla Was idealną propozycję na wyjazd do SPA. Kierunek to Busko Zdrój.

W poszukiwaniu fajnego miejsca na weekend dla dwojga w SPA natknęliśmy się na ofertę hotelu Bristol, położonego w Busku Zdrój. Ze względu na to, że Busko było przez nas permanentnie pomijane w wojażach, postanowiliśmy nadrobić zaległości i udać się do sławnego miejsca opisanego w znakomitym reportażu Głuchowskiego „Tabloid”. Na miejscu przywitał nas elegancki hotel z przyjemną obsługą, położony w reprezentacyjnym miejscu miasteczka.

Jak zaplanować relaksujący weekend w SPA dla dwojga na prezent?

Aby w pełni nacieszyć się pobytem, należy skorzystać z pełnej oferty: noclegu ze śniadaniem i z kolacjami, zabiegów kosmetycznych i relaksacyjnych, dostępu do basenu oraz do strefy fitness. Pozostawiając partnerce otwarty wybór, dajemy jej możliwość korzystania tylko z tych udogodnień, na które aktualnie ma ochotę. Jednego dnia może to być intensywny dzień rozpoczęty od fitnessu w wodzie, pełen ćwiczeń na sali cardio i zakończony sauną, drugi dzień natomiast może być w całości relaksujący i poświęcony dbaniu o urodę. Jakie atrakcje znajdziemy w Busku?

Przede wszystkim jest to kąpiel SPA dla dwojga, wzmocniona lampką wina. Od tego proponujemy rozpocząć nasz pobyt (po zjedzeniu kolacji w sali restauracyjnej hotelu). Hotel Bristol oferuje gorącą, odprężającą kąpiel z kosmetykami produkowanymi specjalnie na zamówienie tego miejsca. Są to preparaty wytwarzane na bazie wody siarczkowej Fontia. Następnie, warto udać się do strefy sauny: parowej lub fińskiej.

Sauna

Sauna sucha (fińska), w odróżnieniu od sauny parowej, ma wysoką temperaturę wewnątrz (sięgającą nawet 100 stopni Celsjusza) oraz niską wilgotnością. W środku znajduje się piec z gorącymi kamieniami, które od czasu do czasu należy polewać wodą. W saunie parowej jest nieco chłodniej, ale też znacznie bardziej wilgotno niż w saunie fińskiej. Średnia temperatura, jaką będziemy mieli wewnątrz, to ok. 60 stopni Celsjusza. Wilgotność sięga nawet 100%. Ze względu na tak wysoką wilgotność powietrza, sauna mokra jest odczuwalna jako cieplejsza. Komory z sauną parową są regulowane automatycznie (w środku znajduje się specjalny parownik wytwarzający parę). Sauna parowa służy do dłuższego relaksu niż sauna fińska. W tym drugim przypadku, musimy ściśle przestrzegać zalecanego czasu pobytu w środku.

Dla odróżnienia, łaźnia parowa jest wilgotna (wilgotność sięga nawet 100 proc). Temperatura panująca w komorze sięga ok. 50 stopni Celsjusza. Parę wytwarza specjalny generator pary.

O tym, jak zachować się w SPA (czy trzeba się rozebrać, jak ubrać się do SPA oraz co właściwie robi się w SPA), przeczytacie tutaj.

Masaże czekoladą

Ciekawe może być również korzystanie z masaży świecą lub czekoladą. Tego typu zabiegi mają oddziaływanie mocno relaksujące. Piękny zapach czekolady, który roztacza się w pomieszczeniu oraz przyjemne wrażenia spowodowane rozchodzącym się na skórze cieple pochodzącym z rozgrzanej czekolady poprawiają samopoczucie na długo. Wyciszają, wprawiają w błogi nastrój i sprawiają, że odpoczywamy nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Doświadczeni pracownicy hotelu oferują masaż czekoladą tylko na wybrane części ciała (warto zdecydować się np. jedynie na mięśnie wokół kręgosłupa), lub masaż czekoladą całościowy, dzięki któremu zarówno nasza skóra, jak i mięśnie i stawy dostaną zastrzyk energii. W trakcie masażu nasze ciało jest ugniatane i naciskane, skóra nacierana i głaskana – to wszystko powoduje lepsze ukrwienie i utlenienie komórek. Regularne korzystanie z masaży pozwala pozbyć się cellulitu i przyspiesza przemianę materii.

Inny ciekawy zabieg, z którego warto koniecznie skorzystać w czasie pobytu w hotelu Bristol w Busku to sławny Hydrojet. Wiele osób nie odmówi sobie również ścieżki Kneippa, a także możliwości skorzystania z fitnessu w wodzie.

busko zdrój hotel ze spa

Dlaczego wspólny weekend w SPA to dobry pomysł na prezent dla kobiety?

Wspólne spędzanie czasu na czynnościach przynoszących relaks i kojarzących się z przyjemnością zbliża. Nawet jeśli wydaje nam się, że spędzanie czasu na masażach świecą lub korzystanie z fitnessu w wodzie nie jest domeną mężczyzn, to warto otworzyć się na próbowanie nowych aktywności – szczególnie, gdy przynosi to radość naszej drugiej połówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *