spływy kajakowe

Dla fanów aktywnego wypoczynku latem świetnym wyborem będzie piesza wędrówka po górach lub…spływ kajakowy! Podpowiadamy, co koniecznie trzeba zabrać ze sobą na weekendowy wypoczynek na łonie natury!

Lato sprzyja aktywności fizycznej. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się sporty wodne. Wyższe temperatury i wszechobecne słońce dodają nam energii i pozwalają ją właściwie spożytkować! W związku z pandemią, chętniej decydujemy się na wypoczynek
w Polsce, która ma sporo do zaoferowania. Dla fanów aktywnego wypoczynku latem świetnym wyborem będzie piesza wędrówka po górach lub…spływ kajakowy! Podpowiadamy, co koniecznie trzeba zabrać ze sobą na weekendowy wypoczynek na łonie natury!

1. Rzeczy niezbędne do przenocowania

Jeśli spływ ma być dwudniowy, warto pomyśleć o tym, gdzie będziecie nocować. Jeśli planujecie nocleg pod namiotem, koniecznie należy zabrać ze sobą śpiwór. Weź pod uwagę, że transport bagaży w kajaku nie jest łatwy, kieruj się zasadą „mniej znaczy więcej”. Gdy zdecydujesz się na zorganizowany spływ, zazwyczaj przewiduje on nocleg w ośrodku i oddzielny transport rzeczy – to dobre rozwiązanie dla debiutantów.

2. Prowiant

Pamiętaj, że spływ to nie tylko relaks, ale i wysiłek! Nie zapomnij, by zabrać ze sobą odpowiednią ilość jedzenia i wody. Właściwe nawodnienie latem to podstawa! Ponadto, dobrym wyborem będą suche przekąski czy owoce. Pogoda latem bywa kapryśna, koniecznie sprawdź prognozy! Na chłodniejsze dni dobrym rozwiązaniem może okazać się termos z gorącą herbatą!

3. Właściwe obuwie

Jak kajak – to woda. Koniecznie zabierz ze sobą nieprzemakalne obuwie, z grubą
i twardą podeszwą. Spływ ma być przyjemnością, a nie początkiem przeziębienia. Jeśli trasa spływu przewiduje postoje na plażowanie, warto wziąć ze sobą także klapki.

4. Odpowiednie ubranie

Na spływ warto ubrać się wygodnie, modową ekstrawagancję odkładamy na kiedy indziej. Musisz liczyć się z tym, że ubrania mogą ulec zamoczeniu, zabrudzeniu lub zniszczeniu – wybierz zatem takie, których nie będzie szkoda. Koniecznie weź ze sobą zestaw na zmianę, najlepiej z materiałów szybkoschnących. Rzeczy osobiste zapakuj w szczelne, wodoodporne etui i przymocuj do kajaka lub do siebie.

5. Apteczka i naturalne kremy z filtrem do twarzy

Latem niezbędne są kremy z filtrem. Tym bardziej, gdy planujesz spływ kajakowy! Woda przyciąga promienie słoneczne, więc łatwo o poparzenie skóry silnym słońcem. Nawet jeśli wydaje Ci się, że jest pochmurno, niezbędny będzie krem z filtrem SPF 50. Koniecznie jednak upewnij się, że jest on wodoodporny i nie spłynie pod wpływem potu. Szczególnie wrażliwa jest cera, dlatego naturalne kremy z filtrem do twarzy należy aplikować co kilka godzin, by uniknąć niebezpiecznych skutków ekspozycji na słońce. Pamiętaj także o apteczce, potrzebne mogą okazać się : plastry, środki przeciwbólowe, woda utleniona, leki przeciwbiegunkowe czy środek po ukąszeniach owadów. Jeśli na stałe przyjmujesz jakieś leki, koniecznie weź je ze sobą.

Teraz nie pozostaje Ci już nic innego, jak wyruszyć w niezapomnianą kajakową przygodę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *