łono natury

Mówią, że era podróży za grosze już minęła. To nie do końca prawda, o ile uwzględni się kilka czynników. W naszym artykule zatem przyjrzymy się sprawie bliżej. Oto jak się prezentują tanie loty z Warszawy w 2024!

Loty Warszawa-Kraków i nie tylko

Zacznijmy od podróży krajowych. Polskie Linie Lotnicze LOT od lat obsługują połączenia między kluczowymi miastami. Tanie loty z Warszawy do Rzeszowa czy Gdańska są dostępne za mniej niż 150 zł. Będzie to podróż komfortowa i szybka, a dojazd do centrum Warszawy z Okęcia to kwestia dodatkowych 15 minut specjalnym pociągiem. A skoro już o pociągach mowa, bilet ze stolicy do Rzeszowa wprawdzie kosztuje dwa razy mniej, ale wymaga od nas dwa razy więcej czasu. To porównanie prezentuje się podobnie w przypadku innych miast. Tak więc, biorąc pod uwagę ogólny wymiar kosztów, loty krajowe z Warszawy są stosunkowo niedrogie.

Tanie loty z Warszawy na wakacje

Pora na podróż zagraniczną. Co powiesz na Majorkę? Świetny pomysł, ponieważ samolot z Warszawy do Palmy w lipcu kosztuje… 209 zł. A to szczyt sezonu wakacyjnego, w związku z czym naprawdę nie ma co narzekać. Oczywiście taka cena oznacza podróż z Wizz Air, czyli dość podstawowy komfort. Niemniej to tylko niecałe trzy godziny w powietrzu. Krócej na pewno zajmie lot do Chorwacji, lecz w tym wypadku cena biletu może być nieco droższa ze względu na wysoką popularność regionu. Mimo to wciąż nie przekroczysz pułapu 300 zł w jedną stronę, co należy uznać za znakomity wynik finansowy.

Siłą rzeczy korzystanie z usług bardziej wyrafinowanej linii lotniczej zwiększa ceny podróży samolotem w 2024 nawet kilkukrotnie. Pod tym względem akurat nic się nie zmieniło, ponieważ każdy przewoźnik podniósł swój cennik w ciągu ostatnich kilku lat. W praktyce oznacza to tyle, że tanie linie lotnicze jak Ryanair wciąż pozostają nieziemsko atrakcyjne w porównaniu z Lufthansą, Austrian Airlines czy Air France. Chociaż czasami zdarzają się wyjątki…

Promocje na loty z Polski

Rezerwując loty z Warszawy, warto mieć oko na promocje i okazje. To dobry sposób na tanie podróże. Choć cena wybranego biletu może być trochę wyższa niż u innego przewoźnika, w ramach oferty można czasami otrzymać opcję na dodatkowy bagaż podręczny gratis. Innym razem bonus może dotyczyć przekąski i napojów podczas lotu albo dostępu do gniazdka elektrycznego, co wcale nie jest takie powszechne. W niektórych przypadkach bywa i tak, że mamy bagaż rejestrowany wliczony w cenę biletu. Oznacza to, że pozornie droższy bilet lotniczy jest tak naprawdę tańszy od pozostałych ze względu na jakąś promocję albo politykę przewoźnika.

Jak znaleźć najtańsze loty z Warszawy?

Nawet teraz wszystko jest w zasięgu kilku ruchów na komputerze. Tanie loty z Warszawy online są bowiem dostępne poprzez portal www.tanie-loty.com.pl. Tam możesz wybrać dowolny port lotniczy i daty podróży. Algorytm wyszuka dla Ciebie możliwości i je posegreguje. Co istotne, przy każdej ofercie zostanie zaznaczone to, co tak naprawdę dostaniesz w cenie biletu, a za co trzeba będzie dopłacić. Ta wyszukiwarka lotów również sugeruje tańsze propozycje w pobliskich datach, więc jest to całkiem sprytne rozwiązanie do planowania elastycznych podróży.

Zważywszy na globalny wzrost cen, nie ma już co liczyć na loty za 39 zł. Warszawa czy nie, za podróż samolotem trzeba dziś zapłacić co najmniej paręset złotych. To jednak wciąż zaskakująco niski koszt, tym bardziej że w grę może wejść darmowy posiłek na pokładzie lub inny bonus. Innymi słowy, loty z Warszawy mogą być naprawdę tanie. Trzeba tylko korzystać z dobrej wyszukiwarki i w drogę!