seszele-wakacje

Jeśli szukacie idealnego miejsca na egzotyczne wakacje, Seszele z pewnością spełnią wszystkie postawione kryteria, a nawet więcej. Ten wyspiarski kraj położony jest na Oceanie Indyjskim u wybrzeży Afryki, najbliżej mając do Somalii (jeśli myślimy o części kontynentalnej), a inne wyspy, które znajdują się w pobliżu to m.in. Mauritius, Malediwy czy Reunion. Dlaczego warto wybrać właśnie Seszele, by spędzić luksusowe wakacje?

Wyjątkowość Seszeli

Seszele to wyjątkowy kraj pod wieloma względami, również tym geograficznym. Cały archipelag posiada około 115 wysp i wysepek o pochodzeniu granitowym lub koralowym i zebranych w grupy wysp. Duża część wysp pozostaje niezamieszkana, ale największe z nich są zasiedlone przez Kreolską ludność. Stolicą Seszeli jest piękne miasto Victoria, położona na Mahe. Z geologicznego punktu widzenia granitowe podłoże wysp jest niezwykłe, gdyż zazwyczaj, myśląc o innych wyspach na świecie, mamy do czynienia z podłożem koralowym. 

Duża część z Seszelskich wysp zbudowana jest z ciekawej odmiany granitu, którego pochodzenie jest wulkaniczne, jednak nie do końca wyjaśnione. W związku z tym Seszele są jedynym na świecie archipelagiem zbudowanym w bliźniaczym procesie, jak kontynenty! Granit seszelski można podziwiać na wyspach z tzw. Grupy Wewnętrznej (np. Mahe, Praslin, Silhouette, La Digue, North Island, Sainte Anne czy Cousin) w postaci porozrzucanych po całym obszarze wyspy granitowych skał, które mienią się w słońcu niczym diamenty. 

Na Seszelach przykłada się dużą wagę do ekologicznego podejścia do naturalnych bogactw, dlatego wiele obszarów jest chronionych i ograniczonych na skalę masowej turystyki – na niektórych wyspach można znaleźć wyłącznie niewielkie, butikowe, luksusowe hotele (http://planetescape.pl/blog/luksusowe-hotele-na-seszelach/)! Co więcej, Seszele zachwycają także endemiczną fauną i florą, a tutejsze krajobrazy na długo zapadają w pamięci. Seszele to świetny kierunek dla rodzin z dziećmi, ponieważ nie występują tu żadne choroby tropikalne, ani jadowite zwierzęta! 

Największe atrakcje Seszeli

Największą atrakcją Seszeli jest oczywiście natura i to po nią warto tu przyjechać! Piaszczyste plaże usiane granitowymi skałami, turkusowe i ciepłe Morze Somalijskie, które skrywa świetne rafy koralowe, dżungle i soczysta zieleń… można się w tym miejscu zakochać. Dodatkowo, jeśli wybierzecie zakwaterowanie w luksusowym hotelu (https://planetescape.pl/oferta/luksusowe-wakacje-na-seszelach/), na pewno uznacie takie wakacje za jedne z najlepszych w waszym życiu. Jak dobrze je wykorzystać? 

Możliwości jest wiele – można zostać przez cały pobyt na jednej wyspie i relaksować się na 100%, a można podzielić zwiedzanie Seszeli na kilka wysp, by nacieszyć się krajobrazem, ale i zobaczyć różne jego oblicza i poznać lokalną kulturę. Główne międzynarodowe lotnisko znajduje się w stolicy, we wspomnianej już wcześnie Victorii, dlatego warto poświęcić na nią pierwszy dzień, a potem wybrać się na eksplorowanie wyspy. 

Na Mahe mieszka ponad 90% ludności na Seszelach, ale nie ma tu typowego zgiełku, jest spokojnie i panuje atmosfera sprzyjająca relaksowi. Polecamy zatrzymać się w luksusowym hotelu Maia Luxury Resort, na który składa się 30 willi położonych w dżungli z bezpośrednim dostępem do morza – hotel zbudowano na prywatnym półwyspie przylegającym do Mahe. 

Na gości czeka wiele atrakcji, zwłaszcza jeśli ktoś lubi aktywności wodne: snorkeling, spływy kajakowe, nurkowanie i wędkowanie są tu dostępne na wyciągnięcie ręki. Hotelowe spa także przyciąga ofertą, m.in. masażami w stylu… balijskim. To tak, jakby być na dwóch egzotycznych wyspach jednocześnie! Co do samego Mahe, warto wybrać się na jedną z najpiękniejszych plaż, Anse Intendance. 

Zlokalizowana jest na południowym wybrzeżu wyspy, o kształcie półksiężyca, to ulubione miejsce fanów surfingu ze względu na występujące tutaj duże fale. Przy tej plaży nie ma rafy koralowej (która jest też naturalną barierą dla morskich fal), za to można spotkać tu żółwie – symbol Seszeli. Polecamy także wizytę w uroczej wiosce Baie Lazare, która została nazwana na cześć XVIII-wiecznego francuskiego odkrywcy Lazare’a Picaulta, który wylądował tutaj, gdy rząd francuski wysłał go na rekonesans wysp. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest neogotycki kościół Baie Lazare, poświęcony św. Franciszkowi z Asyżu, z którego roztacza się panoramiczny widok na okolicę. Wspaniałe plaże Anse Soleil i Petite Anse są jednymi z najlepszych plaż na Seszelach, z ich uderzająco lazurową wodą i olśniewającym białym piaskiem. 

Także na samym Mahe jest co robić, ale polecamy w waszym programie wycieczki uwzględnić również wizytę na wyspie Praslin i La Digue lub na Silhouette lub North Island. Są to naprawdę kameralne miejsca, gdzie poza sezonem na plaży spotyka się wyłącznie miejscowych. Szczególnie polecamy czwartą co do wielkości wyspę archipelagu, La Digue – to raj dla miłośników przyrody. Jest to również świetne miejsce do odwiedzenia dla każdego, kto szuka autentyczności i chciałby podejrzeć jak żyją miejscowi na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *