jaki kraj egzotyczny na wakacje

Marzeniem wielu osób są egzotyczne wakacje. Kojarzą się one z piaszczystymi plażami, krystalicznymi wodami, malowniczymi krajobrazami, wyjątkową fauną i florą, słoneczną pogodą, przyjemnym ciepłem. Marzenia są po to, aby je spełniać. Obecnie można liczyć na ogromne możliwości podróżnicze. Regularnie pojawiają się niezwykle korzystne oferty, wycieczki last minute. Tanie linie lotnicze pozwalają na dotarcie do wymarzonego miejsca docelowego bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów.

Jakie kraje egzotyczne warto odwiedzić?

Do wyboru jest wiele egzotycznych krajów, które warto odwiedzić. Na liście znajduje się oczywiście Dominikana. Można liczyć na wielokilometrowe plaże, piaszczyste i białe. Jest także krystalicznie czysta i ciepła woda. Wzrok przykuwa bujna roślinność. Na Dominikanie można wypoczywać biernie i aktywnie. Panują doskonałe warunki do pływania, obserwowania podwodnego życia, wędrowania po dżungli, uczestniczenia w spływach kajakowych, uprawiania windsurfingu. Można nurkować, pływać z delfinami.

Na uwagę zasługuje również architektura kolonialna w Santo Domingo. Ogromne wrażenie robią także wodospady w górskim kanionie oraz wapienne jaskinie z jeziorami. Egzotyczne Bali również przyciąga turystów. Do atrakcji zalicza się majestatyczne wulkany, rafę koralową, piękną roślinność, liczne świątynie buddyjskie.

Egzotyczne miejsca idealne na wakacje

Przepięknym miejscem jest także Kenia pełna dzikich zwierząt, można także mówić o zróżnicowanych krajobrazach, egzotycznej kulturze. Park Narodowy Masaii Mara charakteryzuje się ogromną różnorodnością zwierząt. Warto odwiedzić także Tanzanię, pełną ciekawych miejsc kulturalnych i przyrodniczych. Na jej terenie znajduje się między innymi największa kaldera wulkaniczna na świecie, czyli krater Ngorongoro. Można spróbować swoich sił podczas wspinaczki na najwyższą górę w Afryce, czyli Kilimandżaro.

Warto odwiedzić Stone Town, miejsce obfitujące w ciekawe zabytki. Nie brakuje również farm, na których uprawia się przyprawy. Świetnym pomysłem na udane wakacje jest wybranie się na Kubę. Niezwykłym miejscem są Malediwy z licznymi rafami koralowymi, bogatą fauną wodną, plażami z białym piaskiem. Warto zatrzymać się w domku na palach na wodzie.

wakacje pod palmami jaki kraj wybrać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *