Czy byliście kiedyś w kawiarni, która działa nieprzerwanie od prawie trzystu lat? Kiedy przekroczymy Caffe Florian, poczujemy ten ciężar czasu. Kawiarnia powstała w 1720 roku, kiedy ludzie ubierali się na przykład tak:

Siedząc “na kawie” w Cafe Florian poczujemy ciężar historii nie tylko za sprawą wystroju. Tutaj naprawdę czuć, że mury są stare. trudno szukać podobnego miejsca nigdzie indziej w Europie. Dlatego warto odwiedzić  Cafe Florian, mimo że ceny w nim są wysokie. Możemy wziąć stolik we wnętrzu lub na placu. Przeglądając menu online weźmy pod uwagę fakt, że realna cena za ciastko lub filiżankę kawę może wynieść na miejscu dużo więcej. Miejsce to zwiedza się bowiem jak z muzeum. W środku znajdziemy stare obrazy, często też będzie nam przygrywała orkiestra (lekka muzyka klasyczna). Zwyczajem jest, że gdy gra muzyka na żywo, kelnerzy automatycznie doliczają po do rachunków po kilka euro.

Caffe Florian ceny zdjęcia menu
Caffe Florian. Zdj.  The weekender travel

Cafe Florian: idealne na romantyczny wieczór w Wenecji

Ze względu na to, że kawa w Caffe Florian kosztuje ok. 15 euro, nie jest to miejsce dla freelancera, który wpadnie tutaj rano odbębnić zlecenie, z laptopem pod pachą. Z drugiej jednak strony, ta kawiarnia jest tylko kawiarnią, a więc na pewno nie miejscem, do którego należy przyjść w lepszym stroju. Zdecydowanie często bywają tutaj zwyczajni turyści. Bywają tutaj też najzwyklejsi Włosi, którzy kulturę picia kawy mają zapisaną w genach. We Włoszech wpada się na chwilę, na szybkie espresso, tudzież na dłuższe posiedzenie – w każdym z tych przypadków liczy się, aby kawa była dobra. Żadna americana. Warto przyjść do Caffe Florian na pyszne ciastko. Jest to jedno z najbardziej instagramowych miejsc w Wenecji, jednak spróbujmy oprócz robienia zdjęć, poczuć klimat w środku. Zamówmy dobre ciastko i rozsiądźmy się w wygodnych kanapach. Florian to  miejsce bywania np. Goethego, Dixkensa, czy Lorda Byrona, jak i arystokratów, mieszczan, ale też zwykłych ludzi – na przestrzeni naprawdę wielu lat. Wszyscy patrzyli na ten widok, który i my będziemy mieli z kawiarni. Koniecznie nie spieszmy się podczas pobytu w kawiarni!

Cafe Florian wnętrze
Tak wygląda wnętrze Caffe Florian. zdj. Italia.it

*Przeczytaj ciekawostki o Wenecji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *