oboz-z-jezykiem-angielskim

Co to za lato bez wyjazdu na obóz! Już wszystkie dzieci tylko liczą dni w kalendarzu, byle wyjechać na upragnione wakacje! Nastolatki umawiają się z kolegami i koleżankami no kolejne wyprawy na obóz w Polsce lub za granicą. Tak – wakacje to naprawdę już niedługo, a obóz z językiem angielskim to pomysł na czasie!

Wielu rodziców zastanawia się jak połączyć ten wakacyjny czas z nauką – tak, by nie sprawiało to problemu, nie zabierało zbyt wiele czasu i nie było stresujące – a jednak aby się dziecko czegoś nauczyło i rozwinęło swoje umiejętności językowe. W przypadku dzieci obóz z językiem angielskim (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/z-jezykiem-angielskim/) jest strzałem w dziesiątkę – jest genialnym pomysłem, ale pod warunkiem, że nauka nie będzie odbywała się tak, jak w szkole. Dzieci naprawdę szkoły mają dość, więc musi być wesoło, przyjacielsko, wakacyjnie, inspirująco i motywująco!

Młodzież często sama już wybiera obozy i bierze pod uwagę wypoczynek połączony ze szlifowaniem języka. Dla nastolatków te językowe obozy są nieco “poważniejsze” i bardziej oparte na codziennych warsztatach. Każdego dnia minimum dwie godziny nauki, a czasem nawet do pięciu godzin – efekty takiego obozu z językiem angielskim są murowane! Satysfakcja po przyjeździe będzie duża, a w kolejnej klasie – łatwiejszy start.

Dla młodszych uczestników robione są takie obozy z językiem angielskim, aby dzieci nie odczuły w ogóle tego, że się uczą. Dlatego wielkim powodzeniem cieszy się obóz z językiem angielskim z Harrym Potterem czy obóz z językiem angielskim oparty na teatrze i aktorstwie. Jest też obóz z językiem angielskim dla maluszków, o tematyce bajkowej i tylko z elementami angielskiego.

Młodzież może wybrać obóz z językiem angielskim w grupie wiekowej 12-14 lat, 13-16 lat lub 15-18 lat. Czasem te grupy są jeszcze dzielone, aby łatwiej było prowadzić efektywne zajęcia i dostosować je do poziomu uczestników. Zapisując się na obóz z językiem angielskim, młodzież często musi najpierw wypełnić internetowy test poziomu, aby zakwalifikować się do danej grupy. Jednak nie zawsze jest to wymagane. Czasem już na miejscu kadra i lektorzy dzielą młodzież na podgrupy.

Czy zaplanować wypoczynek w Polsce, czy za granicą? To pytanie czasem spędza sen z powiek rodzicom. Podpowiadamy: dla młodszych dzieci, takich do 12 lat, nie ma za bardzo ofert zagranicznych. Ogólnie wszystkie obozy zagraniczne są dedykowane młodzieży, a nie dzieciom. Chodzi tu o specyfikę wyjazdu, długą podróż, a także o to że na zagranicznych wyjazdach kadra nie przebywa z uczestnikami non stop, tylko co jakiś czas organizuje “zbiórki” i niektóre wspólne zajęcia. Jednak ogólnie jest tam dużo luzu i czas wolny, który można samodzielnie wykorzystywać. Dla starszej młodzieży wakacyjny obóz z językiem angielskim może być bardzo dobrą propozycją – jednak kluczowa tu jest dojrzałość dziecka – musi ono naprawdę poważnie podchodzić do nauki, umieć odpowiedzialnie zadbać o siebie w czasie wolnym czy np. na dyskotece.

Obóz z językiem angielskim nie zastąpi ani nauki w roku szkolnym, ani korepetycji. Jednak może bardzo pięknie zainspirować, nauczyć wielu rzeczy w inny zupełnie i atrakcyjny sposób. Nawet samo przebywanie wśród rówieśników, którzy wybrali ten sam obóz z językiem angielskim, jest motywująca, inspirująca i dająca poczucie wspólnoty, wspólnych celów, a także wsparcie w nauce. Dziecko często na wakacjach spotka tak fajnych i mądrych lektorów, że wiadomości przez nich przekazane zostaną w głowie na długo i pomogą w odnalezieniu się w kolejnej klasie. Obóz z językiem angielskim nie pozwoli też przez wakacje zapomnieć tego wszystkiego, czego dziecko z trudem uczyło się przez długie miesiące w szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *