Obrazy drukowane na płótnie to coś pomiędzy plakatem, a ręcznie malowanym obrazem. Jest to nic innego jak fotografia, jednak ze względu na to, że nie jest ona umieszczona na papierze, a na płótnie, wygląda znacznie bardziej estetycznie niż zwykł poster. Z drugiej strony, to właśnie drukowanie fotografii na płótnie uchrania nas przed koniecznością zawieszenia na ścianie siermiężnego zwykłego obrazu, który trochę trąci już myszką.
Na fotografie drukowane na płótnie zwróciliśmy uwagę w jednym z nowoczesnych wnętrz biurowych, gdzie ozdobą dość nowoczesnej i minimalistycznej aranżacji były ładne panoramy Warszawy. Wyglądały bardzo schludnie i nowocześnie. We opisywanym wnętrzu był jedynym wyrazistym elementem, który dodawał charakteru dość stonowanej stylizacji.

Panorama Warszawy – fotografia wydrukowana na płótnie. Fot. Galeria Druku

Obrazy drukowane na płótnie – jak kupować?

Obrazy drukowane na płótnie oferowane są przez nowoczesne drukarnie. Ceny za takie reprodukcje różnią się między sobą naprawdę znacznie. Z czego wynikają takie różnice w cenie? Zwykle chodzi oczywiście o rodzaj zastosowanych materiałów do produkcji takich obrazów: rodzaj płótna, jakość farb, rodzaj zastosowanych technologii oraz maszyny, które drukował obraz. Jeśli sprzedawca nie podaje do wiadomości tych informacji, możemy być pewni, że trafiliśmy na produkt drugiej jakości. Odbije się to oczywiście nie tylko w jakości, ale również w trwałości takiego obrazu.
Najlepszej jakości obrazy na płótnie to te, które wydrukowane zostały wydrukowane pigmentowo (druk atramentowy). Nośnikiem koloru jest tutaj woda, dzięki czemu obrazy nie reagują i nie wytwarzają toksycznych substancji. Jest to bardzo ważne, jeśli umieszczamy obrazy w miejscu, w którym na co dzień przez wiele miesięcy przebywają ludzie. Dodatkowo, druk atramentowy pozwala na maksymalne odwzorowanie naturalnych kolorów na płótnie. Jest to bardzo ważne dla uzyskania realizmu obrazu.

Obraz z widokiem na centrum Warszawy. Druk na płótnie. Fot. Galeria Druku

Obrazy pokazane na zdjęciach pochodzą z internetowej drukarni: https://www.galeriadruku.com.pl/obrazy.

Galeria zintegrowana jest z serwisem Adobe Stock, dzięki czemu mamy możliwość zamówienia w zasadzie dowolnej fotografii, którą wybierzemy z pokaźnej bazy. Istnieje też możliwość wysłania do drukarni własnego zdjęcia, które, o ile będzie odpowiedniej jakości, zostanie wydrukowane na płótnie o indywidualnie dobranych wymiarach. Ceny za takie obrazy to 100 do 200 zł. Jest to dobry pomysł na prezent, o ile uda nam się dobrać coś odpowiedniego wśród niezliczonych możliwości; obrazków do wyboru jest naprawdę sporo. Na stronie drukarni uporządkowane zostały w kilka kategorii tematycznych, czyli np. styl prowansalski, styl glamour, skandynawski, rustykalny itp. W każdej tych kategorii umieszczono obrazy, które będą dobrze współgrać z aranżacją wnętrz w konkretnym stylu.

Poznańskie Stare Miasto. Fot. Galeria Druku

Obrazy tego typu nie wymagają ram: od razu po zakupie nadają się do powieszenia. Można zawieszać je w miejscu nawet znacznej ekspozycji na słońce. Kolor nie blakną. Docierają do klienta bezpiecznie zapakowane w kartonie, owinięte w folię bąbelkową. Przed zakupem sprawdźmy dokładnie wymiary obrazów i sprawdźmy, czy na pewno parametry, które wybieramy sprawia, że obraz nie będzie ani za duży ani za mały w miejscu, w którym zamierzamy go powiesić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *