co zobaczyc w łodzi

Łódź to miasto, które znane było ze swoich fabryk włókienniczych. Przemysłowy charakter tego miasta sprawia, że zachwyca ono swoją niecodzienną architekturą. Chociaż kojarzy się głównie ze sławną ulicą Piotrkowską, to umiejscowiona w centralnej Polsce Łódź ma znaczniej więcej do zaoferowania dla odwiedzających. Na przestrzeni lat, takie miejsca jak manufaktura i różne dzielnice miasta zmieniały się, tworząc najlepsze atrakcje dla całych rodzin.

Jakie znajdziemy tutaj atrakcje dla dzieci? Łódź – miasto przygód!

Chociaż wiele z najciekawszych miejsc w Łodzi, które mocno powiązane są z jej historią, zainteresuje głównie dorosłych, to nie brak tu wspaniałych atrakcji dla dzieci. Z łatwością odnajdziemy doskonałe propozycje zarówno dla małych, jak i już trochę większych dzieci. Od centrum nauki poprzez planetarium, aż do aquaparku Fala i do nowoczesnego zoo. Wybierając się na jeden dzień, czy na dłuższy pobyt możemy dobrze poznać historię miasta i znaleźć najciekawsze atrakcje dla dzieci. Łódź  to miasto, które zapewni nam wszystko, czego potrzebujemy przez cały dzień zwiedzania!

Wyrusz szlakiem Łodzi bajkowej!

W Se-ma-forze od 70 lat tworzone są polskie filmy animowane zarówno bardzo znane bajki dla dzieci, jak i poważniejsze produkcje dla dorosłych. Łódź bajkowa to szlak przygotowany dla małych turystów, którzy na ulicach Łodzi mogą znaleźć dziesięć małych pomników przedstawiających bohaterów najpopularniejszych bajek. Zaczynając od ulicy Piotrkowskiej, możemy spotkać się z misiem Uszatkiem, potem zobaczymy kota Filemona i Bonifacego, którzy czekają na nas pod muzeum kinematografii. Jeśli zainteresuje nas aleja sław, na której znajdziemy nazwiska ponad 60-dziesięciu twórców filmowych, to tuż obok słynnej szkoły filmowej możemy wejść do jedynego w Polsce muzeum kinematografii i poznać historię filmu i polskiej “fabryki snów”.

Dla miłośników zieleni możemy spotkać Wróbelka Ćwirka przed wejściem do Palmiarni. Największy łódzki park Na Zdrowiu i ogród zoologiczny goszczą w swoich okolicach dwa leśne ludki Maurycego i Hawranka. Jeśli interesują nas takie atrakcje jak aquaparki, to powinniśmy szukać pingwina Pik-Poka. Dzieci mogą odkrywać najciekawsze miejsca w Łodzi, szukając jeszcze kolejnych bohaterów Ferdynanda Wspaniałego i Zaczarowany Ołówek oraz Trzy Misie. Dla zwiedzających trzymanie się szlaku bajkowego to sposób na to, jak miło spędzić czas, poznając miasto i jedne z jego największych atrakcji.

Ogród zoologiczny i zabawa w parku linowym

Na terenie zoo, które jest częścią parku Na Zdrowie, czyli największego parku miejskiego znajdziemy Orientarium. Jest to najnowsza inwestycja w Łodzi, która pokazuje niezwykle interesującą faunę i florę Azji Południowo-wschodniej. To jedna z ciekawszych atrakcji dla najmłodszych, gdzie spotkają takie zwierzęta jak pandy małe, białe lwy i słonie. Co więcej, dla dzieci fascynująca będzie część oceaniczna, w której można podziwiać około 1300 ryb w największym w Polsce podwodnym tunelu, który umożliwia oglądać rekiny i płaszczki. Dla najmłodszych warto wybrać się również do mini zoo, w którym spotkamy się z takimi przyjaznymi zwierzakami jak kozy, a znajdujący się niedaleko plac zabaw pozwoli się wybawić naszym pociechom.

Jedną z największych Łódzkich atrakcji jest ogród botaniczny z niezwykle interesującą palmiarnią. Uciekniemy tutaj od miejskiego zgiełku i będziemy mieli możliwość poznać nawet do 4300 posadzonych sztuk roślin. W ogrodzie spotkamy także bardzo lubiane przez dzieci żółwie i karpie koi, które można karmić kupioną tutaj specjalną karmą.

W Łodzi można się także świetnie bawić wybierając się do parku linowego Arturówek, który cieszy się dużym zainteresowaniem i znajdziemy w nim trasy specjalnie przeznaczone dla dzieci, jak i dla rodziców, którzy też chcieliby wziąć udział w zabawie. Ponadto różnego rodzaju strzelnice, tor samochodowy i ścianka wspinaczkowa pozwalają spędzić tu wiele satysfakcjonujących godzin. W okolicy znajdziemy także kąpielisko Arturówek, które będzie wspaniałą atrakcją w sezonie letnim.

W województwie łódzkim można zorganizować rodzinną wycieczkę w różnych porach roku, dzięki czemu niezależnie od pogody zawsze znajdziemy możliwość spędzenia dobrze czasu z naszymi dziećmi. W Rzgowie znajduje się pierwszy w centralnej Polsce całoroczny park rozrywki Mandoria, który zachwyca swoim renesansowymi wystrojem. Można tutaj znaleźć zarówno klasyczne karuzele, jak i pływające na wodzie łódki oraz rodzinne kolejki. Wszystkie atrakcje, jakie ma ten nowoczesny park rozrywki, są zaprojektowane tak, aby wpasować się w całą tematykę.

Place zabaw i muzea, w których poznamy historię Łodzi

Łódź to miasto, w którym nie brak atrakcji, które są przeznaczone dzieciom. Ponadto podczas spacerów po wielu atrakcyjnych parkach miejskich możemy również znaleźć czas na rozrywkę dla dzieci na placu zabaw. Jeśli wybieramy się na wycieczkę ze starszymi dziećmi lub spędzamy czas bez nich, możemy również poznać bogatą historię tego miasta.

Jednym z ważniejszych takich miejsc jest centralne muzeum włókiennictwa, które pod taką nazwą funkcjonuję już od 1975 roku. Muzeum kinematografii możemy odwiedzić również z dziećmi, ponieważ może być atrakcją dla osób w każdym wieku. Natomiast w okolicach Księżego Młyna znajdziemy niezwykle interesujące i zachwycające muzeum lalki. Miasto Łódź to doskonały cel podróży dla całej rodziny, w którym nasze pociechy znajdą wiele bardzo ciekawych atrakcji, a dorośli mogą poznać długą i intrygującą historię i podziwiać unikalną architekturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *