hotel torun z tarasem(1)

Aby mieć jak najlepsze wspomnienia z wypadu do Torunia, warto wybrać taki hotel w centrum Torunia, który pozwoli nam poczuć klimat odwiedzanego miejsca. Ładny widok z okna, klimatyczne wnętrza, historyczne mury i atrakcyjna lokalizacja to właśnie punkty, które musi spełniać tego typu hotel. W Toruniu jednym z godnych polecenia jest Hotel Bulwar, zlokalizowany tuż nad Wisłą.

Budynek jest ogromny. Wybudowany we wczesnych latach dziewiętnastego wieku, początkowo był obiektem militarnym, stąd niewielkie okna, grube mury w stylu pruskim i charakterystyczny, surowy wygląd, który odbija się również w tym, jak zaaranżowane są pokoje. Przez pewien czas budynek stanowił elementy fortyfikacji miejskich. Przez długie lata to właśnie w nim ulokowana była siedziba Oficerskiej Szkoły Marynarki wojennej, zanim została ostatecznie przeniesiona do Gdyni. Obecnie, obok części starej, zabytkowej, znajduje się nowowybudowany segment, skonstruowany i prowadzony w duchu eko. Znajdują się tam sale konferencyjne, pokoje do wynajęcia, restauracja, a także forum hotelowe i recepcja. Hotel zarządzany jest rodzinnie, przez ludzi, którym zlaezy na utrzymaniu unikalnego charakteru tego miejsca oraz na tym, aby poza dostarczycielem usług, takich jak dobre jedzenie w restauracji i noclegi w komfortowych pokojach, obiekt był też miejscem rozgrywających się tutaj imprez kulturalnych.

Pokoje z widokiem na Wisłę w Toruniu w hotelu przyjaznym dzieciom

W hotelu można wynająć pokój z widokiem na Wisłę lub na toruńską Starówkę, albo pokoje, których wystrój nawiązuje do architektury militarnej. Wszystkie zostały wyposażone w proste, stylowe meble, a dodatki i kolorystyka sprzętów oraz dekoracji jest zawsze stonowana, utrzymana w kolorach Ziemi. Wszystkie pokoje mają podwyższony standard, znajdziemy tam szlafroki, zestawy kosmetyków, jednorazowe kapcie dla gości, suszarki do włosów. Podłogi są ogrzewane zimą, a w lecie przyjemnie schłodzi nas klimatyzacja. Na życzenie gości, dostępna jest usługa budzenia. W całym obiekcie jest dostęp do szerokopasmowego internetu. Jest to też hotel przyjazny dzieciom, istnieje możliwość domówienia dostawki do łóżka dla najmłodszych pociech.

Nowoczesny hotel w Toruniu, prowadzony w duchu eko – gdzie?

Co ciekawe, jest to jeden z tych hoteli, które porządnie zainwestowały w technologie, które pozwalają prowadzić przedsięwzięcie z założeniem generowania jak najmniejszej ilości odpadów, czerpania jak najmniej z surowców naturalnych. Wszędzie są czujniki ruchu, które pozwalają oszczędzać światło, ogrzewanie odbywa się za pośrednictwem pomp ciepła czerpiących energię głębinową w sposób pasywny, bez spalania paliw kopalnianych, a obsługa stosuje ścisłą segregację odpadów. W całym obiekcie grzeje nas ciepła podłoga, co ma uzasadnienie nie tylko pod względem tworzenia komfortu dla gości, ale przede wszystkim pozwala na utrzymywanie stałej temperatury w pokojach w wyważony sposób, bez konieczności nagłego rozgrzewania kaloryferów do czerwoności nad ranem. Ciepła woda dostępna w hotelu pochodzi z instalacji solarnej, a światła zainstalowane w obiekcie są LED-owe, nie ma miejsca na generujące duże straty energii tradycyjne żarówki. Co więcej, na terenie całego obiektu można pić z kranu, bo instalacja wodna opiera się o bardzo dobrej jakości system uzdatniający. Środki czyszczące są oczywiście ekologiczne. Hotel nie drukuje grubych folderów reklamowych. Na terenie obiektu jest nawet kompostownik i zielnik, przeznaczony do uprawy ziół na własne potrzeby hotelowej kuchni.

Hotel z dobrą ofertą SPA w Toruniu

O ile dbanie o środowisko naturalne jest bardzo istotne, to jednak dla wielu z nas kluczowe dla wyboru hotelu jest to, czy znajdą się tam usługi, na którym nam zależy. Dla wielu z nas, marzących o komfortowym wypoczynku weekendowym, będzie to dobrej jakości SPA. W Hotelu Bulwar jest taka usługa, poszerzona o sferę saun. Wśród zabiegów oferowanych w strefie Spa znajdziemy peelingi połączone z założeniem maski na szyje, twarz i dekolt, masaże (relaksujące, rehabilitacyjne i specjalistyczne, tj. masaż Kobido), a także zabiegi nawilżające, rewitalizujące i odżywiające skórę, zmniejszające efekt napięcia i wysuszenia.

W hotelowej restauracji będziemy cieszyć się nie tylko świeżym, świetnie podanym jedzeniem, ale przede wszystkim niesamowitymi widokami. Sala restauracyjna jest przeszklona, dostępny jest też taras, z którego latem doskonale jest spoglądać w stronę toruńskiego odcinka Wisły i na bulwary nadwiślańskie. Miejsce to jest znane nie tylko gościom hotelu, ale też jest to popularna restauracja w Toruniu wśród wszystkich tych, którzy oczekują ładnego wystroju, nienachalnej muzyki, dobrej atmosfery, odpowiedniej zarówno na spotkanie biznesowe, jak i na eleganckie spotkanie w gronie przyjaciół, czy na uroczysty obiad rodzinny. Jest to też znane na toruńskiej mapie eventowej miejsce do urządzania udanych, kameralnych i bardzo fotogenicznych wesel i innych przyjęć okolicznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *