hotel spa dla przyjaciolek na weekeend hotel niemcza recenzja opinie czy warto pojechac jakie ceny zwiedzanie winnicy na dolnym slasku

Podobno przyjaźń trzeba pielęgnować jak ulubiony kwiat. Jednym ze sposobów na to, aby zadbać o naszych ulubionych ludzi jest zabranie ich na weekend w ciekawe miejsce. Jeśli będzie to miejsce nie tylko ciekawe, ale też takie, w którym można zrelaksować się i odpocząć, upieczemy wówczas dwie pieczenie na jednym ogniu. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, a szczególnie tych, które zostały mamami i które łączą liczne obowiązki domowe i związane z opieką nad dziećmi z pracą zawodową. Gdy mamy takie bratnie dusze w otoczeniu, naszym obowiązkiem jest wyrwanie ich od czasu do czasu na relaksujący wypad do SPA!

Dokąd na weekend do SPA z przyjaciółkami?

Lokalizacja tak naprawdę nie ma znaczenia. Niezależnie od tego, czy są to góry, czy Mazury, czy może urokliwe zakątki Krakowa, czy Sandomierza, podczas weekendu w SPA z przyjaciółkami tak naprawdę chodzi o spędzanie czasu w sposób, który da ukojenie zmęczonemu ciału, pozwoli odpocząć umysłowi i sprawi, że zatęsknimy z powrotem za naszym normalnym życiem. My ostatnio wybraliśmy hotel Niemcza, położony na naszym ulubionym Dolnym Śląsku. Jeśli ktoś poszukuje SPA na Dolnym Śląsku dla przyjaciółek w okolicach Wrocławia i nie chce zapuszczać się bardzo daleko, to właśnie Niemcza będzie jak najbardziej pasująca.

Dolny Śląsk to kraina magiczna. Owiana wieloma legendami, bogata w zamki, ciekawa historycznie i do oglądania z okien samochodu. Ciekawie jest zobaczyć poniemieckie domy, których trudno szukać na wschodnich rubieżach naszego kraju (przy okazji, polecamy świetną książkę „Poniemieckie”). Bardzo przyjemnie jest tez hasać autem po krętych małych górskich dróżkach. Polecamy skansen w Wambierzycach oraz wyprawę w Góry Stołowe (da się w niej pójść nawet z malutkim dzieckiem). Jest to kraina lubiana nie tylko przez osoby, które szukają pomysłu na to, dokąd na weekend z Wrocławia, ale także dla osób z całej Polski którzy przybywają tutaj, aby przede wszystkim zobaczyć Wrocław, Kłodzko, Duszniki i podążyć dalej, na przykład w stronę czeskiej Pragi. Dolny Śląsk wybrała na miejsce zamieszkania Olga Tokarczuk (swój dom częściowo opisywała w książce „Dom dzienny, dom nocny”), jak i Jaga Hupało. Warto zobaczyć, jak ciekawą mini leśniczówko-zielarnię urządziła sobie w murach starego domu.

Hotel Niemcza na Dolnym Śląsku

Niemcza to hotel SPA w okolicy Wrocławia, który spełnia chyba wszystkie oczekiwania jakie można mieć wobec tego typu przybytku. Zielona okolica, ładne wnętrza, relaksująca muzyka, baseny, dobrej jakości zabiegi, przestrzeń w środku, doskonała kuchnia, wygodne łózka, a nawet zwiedzanie winnicy z noclegiem. Jest to trzygwiazdkowy przybytek, gdzie można zamówić niedrogi pakiet SPA dla przyjaciółek w górach (hotel znajduje się u podnóża Gór Sowich). Znajdziemy tutaj rozbudowaną ofertę w strefie SPA. Jest to przede wszystkim basen z wodospadem i leczniczym, relaksującym bioprądem, a także jacuzzi z hydromasażem. Znajdziemy tutaj również sauny: parowe i ziołowe oraz sauny na podczerwień. Po seansie w saunie warto udać się na leżakowanie do strefy relaksu, utworzonej na wzór rzymskiego tepidarium. Znajdziemy tam ciszę, spokój, przyjemną muzykę i optymalną temperaturę.

Hotel ze SPA z wycieczką do okolicznej winnicy położonej na Dolnym Śląsku

Jednak sam wypoczynek to nie wszystko. Wybierając hotel SPA Wrocław i okolice, warto rozważyć, jakie zabiegi na twarz i na ciało są w nim oferowane. Nawilżanie, lifting, ujędrnianie, masaże, a także peelingi to coś, co każda kobieta wpisuje sobie w relaks, wszak dbanie o urodę poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie. Dodatkowo, warto wybrać takie miejsce, w którym, po licznych godzinach spędzonych na siłowni, basenie, na leżakach oraz nad dbaniem o urodę, będziemy mogli zrobić cos ciekawego. I to właśnie jest cos, co sprawia, że hotel Niemcza nieco wygrywa nad innymi. W okolicach znajduje się znana już Winnica Niemczańska, założona przez grupkę przyjaciół, dla których wino to prawdziwa pasja. Wybierając się na weekend SPA dla przyjaciółek do hotelu Niemcza, mamy możliwość zwiedzania położonej na słonecznych zboczach wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich pięknej winnicy. Zwiedzanie zakończone jest oczywiście degustacją win.

Więcej na temat hotelu znajdziecie tutaj: SPA woj. dolnośląskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *