hotel z góry, ujęcie dronem

Jesteś miłośnikiem podróży? Zastanawiasz się jak połączyć swoją młodzieńczą pasję z rodzicielstwem? Nic prostszego! Zaszczep w swoim dziecku zdrową ciekawość i cieszcie się wspólnym odkrywaniem najpiękniejszych miejsc w Polsce. Poniżej znajdziecie kilka rad jak zaplanować wyjazd np. na długi weekend z dziećmi. Zapraszamy do lektury.

Czym kierować się przy wyborze celu podroży?

Nawet krótka wycieczka może być ciekawą rozrywką. Przy wyborze miejsca na krótki wypad z dziećmi warto wziąć pod uwagę ich zainteresowania lub samemu zasugerować ciekawe miejsce dla poszerzenia horyzontów. Młodsze dzieci będą zadowolone z wizyty w np. w aqua parku czy centrum rozrywki, starszaki natomiast chętnie pozwiedzają zabytki.

Jakie wybrać miejsce na nocleg podczas wyjazdu?

Kolejną rzeczą będzie wybór miejsca. Sugerujemy, z młodszymi dziećmi wybierać miejsca niezbyt dalekie, tak, aby nie zmęczyć dziecka podróżą, a jednocześnie pokazać region. Ze starszymi dzieciakami można pokusić się o dłuższą podróż i pozwiedzać dalsze zakątki kraju. W całym planowaniu należy przede wszystkim uwzględnić nocleg. Proponujemy poszukać takiego miejsca, które oferuje atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jednym z pomysłów może być hotel dla dzieci na Mazurach. Ten region Polski może poszczycić się naprawdę dużą bazą noclegową. W ofercie znajdziemy noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, prywatnych domach, pensjonatach, aż po mazurskie hotele z basenem.

basen kryty

Jaki wybrać środek transportu?

Przy planowaniu wyjazdu koniecznie weźcie pod uwagę środek transportu. Świetną opcją, szczególnie dla dzieci może okazać się podróż pociągiem. Alternatywą oczywiście jest tradycyjnie auto. Można powiedzieć, że jest to najwygodniejsza forma dotarcia do celu. Wszystko zależy od długości trasy lub preferencji uczestników wyjazdu. Jeśli zdecydujecie się odwiedzić jeden z hoteli dla dzieci na Mazurach to sugerujemy podróż samochodem. Mazury ze względu na swoje uroki przyrody mają dość ograniczoną infrastrukturę kolejową i znacznie łatwiej poruszać się po tym regionie własnym transportem.

Co powinniśmy zabrać na wyjazd do hotelu dla dzieci na Mazurach?

Jak już uporaliśmy się z wyborem odpowiedniego hotelu. Zastanówmy się co będzie potrzebne. Warto zabrać gry planszowe, ulubioną zabawkę lub kocyk – na pewno umilą dziecku podróż. Trzeba także pamiętać o przekąskach, szczególnie jeśli podróż będzie dłuższa niż 1,5 godziny. Generalnie hotele dla dzieci na Mazurach dysponują w większości akcesoriami dziecięcymi takimi jak krzesełka do karmienia, wanienki do kąpieli czy podesty toaletowe, niemniej jednak warto zawsze zadzwonić do recepcji i upewnić się, by uniknąć przykrego zaskoczenia. Zabieramy ze sobą także rzeczy pierwszej potrzeby takie jak nawilżane chusteczki, a jeśli wybraliśmy hotel z basenem na Mazurach to obowiązkowo stroje kąpielowe i pampersy do pływania dla maluchów.

kulkolandia

Reasumując, warto zabierać dzieci na krótkie wyjazdy, rozbudzi to ich ciekawość świata, uczy obycia w muzeach, restauracjach i hotelach. My również na tym korzystamy. Przekazujemy naszym dzieciom pozytywne wibracje, bo wracamy do miejsc, które dobrze nam się kojarzą, są warte pokazania oraz z którymi mamy najlepsze wspomnienia z dzieciństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *