pałace zamki wiosną na weekend

Wiosna to bardzo dobry czas na wypoczynek. Zmęczenie po zimie sprawia, że każdy potrzebuje chwili wytchnienia. Ciekawym rozwiązaniem jest wtedy weekend lub dłuższy wyjazd. Niekoniecznie należy ruszać gdzieś daleko, ponieważ w Polsce znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc, które właśnie na wiosnę warto odwiedzić. 

Góry dobre o każdej porze roku

Wiosenny wypad w góry to świetny pomysł, ponieważ tłumy mniej uciążliwe, a widoki jak zawsze zapierające dech w piesiach. Trzeba jednak przygotować się na zimową szatę w wyższych partiach Tatr czy Karkonoszy nawet jeszcze w maju. Jeżeli ktoś nie lubi brodzić w topniejącym śniegu, to może skorzystać z niżej położonych tras. Dlatego warto wybrać Zakopane, bo wokół naprawdę sporo szlaków o różnym stopniu trudności, a samo miasto też kusi swoją góralską specyfiką.

Równie ciekawym miejscem jest Karpacz, który można zwiedzać albo ruszyć z niego na podbój Śnieżki. 

gdzie wiosną na weekend góry

Jeziora na wiosenny wyjazd

Miłośnicy natury nie muszą czekać na lato, aby jechać na Mazury. Relaks na żaglówce czy kajaku możliwy jest przecież już na wiosnę, szczególnie że dni coraz dłuższe i coraz cieplej. A jak ktoś obawia się zimna na wodzie, to przecież mazurskie lasy zachęcają do wycieczek rowerowych i trekkingu. Nawet wypoczynek w jednym z hoteli ze strefą spa przyniesie sporo dobrego dla samopoczucia i pozwoli odpocząć po zimie. 

Nad morzem nie tylko latem

Kto twierdzi, że nad Bałtyk można jechać wyłącznie latem, to powinien zmienić zdanie. Propozycja na wiosenny wypad nad morze oznacza brak tłumów na plażach i możliwość wdychania jodu podczas wielogodzinnych spacerów. Na rybkę prosto z kutra też można liczyć. A jeżeli wybierze się Gdańsk, to zyskuje się 2w1 – morze i zwiedzanie pięknego miasta. Jednak nawet Świnoujście, Łeba czy Kołobrzeg kuszą turystów. 

dokad na weekend w polsce wiosna

Poza miastem też jest ciekawie 

Kiedy przyroda budzi się do życia, to warto ruszyć w stronę parków krajobrazowych, rezerwatów natury i ogrodów, w których można podziwiać kwitnące magnolie albo rododendrony. Malownicze krajobrazy przyciągają na Podlasie, Ponidzie czy Dolny Śląsk. W samym sercu Borów Dolnośląskich można wypocząć w uroczym kompleksie Zamku Kliczków, który idealnie nadaje się na wakacje rodzinne lub wypad weekendowy.

Dla najmłodszych (choć nie tylko) niezwykłą atrakcją okaże się także wyjazd do pięknie położonego parku rozrywki ENERGYLANDIA, w którym spędzi się cały dzień, a jeszcze będzie mało. 

W mieście nie można się nudzić

Wiosenny wyjazd to idealny pomysł, aby uniknąć kolejek do największych atrakcji w miastach. Mimo że Kraków raczej nigdy nie narzeka na brak turystów, to właśnie w okresie wiosennym bywa ich nieco mniej. Dlatego milej wtedy przejść się Plantami i zabytkowymi uliczkami prowadzącymi do Rynku, a potem na Wawel. 

Można również podjechać do Wieliczki, jeżeli pogoda niezbyt przyjemna. Kopalnia soli jest przecież czynna cały rok. 

Wiosenny urlop to bez wątpienia dobre rozwiązanie z kilku powodów. Tłumy mniejsze niż w sezonie, upały nie męczą, a ceny w wielu miejscach bywają niższe. Dlatego warto naładować się pozytywną energią podczas krótszego lub dłuższego wyjazdu. Oferty wakacji w Polsce znajdziecie teraz również na stronie Itaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *