Która miejscowość na Santorini jest ładniejsza: Fira czy Oia? Gdzie zamówić nocleg?

Fira vs Oia na Santorini: różnice

Thira/Fira to stolica wyspy. Mamy tutaj Tesco, camping z polem namiotowym, przychodnię, muzea, dworzec autobusowy. Jest to zdecydowanie większe skupisko ludności niż w Oia, która jest wiosną ulokowaną na krańcu wyspy. Jednak to właśnie Oia jest najpiękniejszym miejscem na Santorini. Zarówno jeśli chodzi o widoki, jak i architekturę (to właśnie w Oia krajobraz jest bardziej jednorodny: domki zawieszone na skałach są jednorodnie białe, z niebieskimi elementami. W Thira natomiast jest bardziej kolorowo. W Oia mamy też najpiękniejszy widok na Zachód słońca, jaki można zobaczyć na wyspie, w według wielu rankingów, np. publikowanego co roku przez National Geographic, na świecie.

Fira czy Thira? Jak to się wymawia?

Thira to nazwa miejscowości będącej stolicą wyspy Santorini. Wymawia się [fira]. Thira to jednocześnie grecka nazwa Santorini. Santo Irini – święta Irena. Tutaj jednak wymowa jest inna; używamy raczej tych dźwięków, których używa się przy wymowie angielskiego słowa “Thousand”.

Gdzie lepiej zamówić nocleg na Santorini: w Oia, czy w Fira?

Odpowiedź: zdecydowanie droższa, a przez to mniej osiągalna, jest Oia. W Fira znajdziemy sporo tańszych hoteli z równie pięknymi tarasami i w równie klimatycznym budownictwie jak w Oia. Zdecydowanie poleca się Firę również ze względu na to, że tłumy w sezonie w Thira są jednak mniejsze niż w Oia. W Oia też nie ma tak wielu sklepów i wypożyczalni sprzętu jak w Thira. Oia znajduje się na końcu wyspy, dojeżdżamy tam tylko jedną linią autobusową i w zasadzie jest to miejsce skrajnie turystyczne – trudno tam o jakiekolwiek życie poza sezonem. Łatwiej nam będzie w Thira. Jeśli jednak chcemy mieć najpiękniejsze wakacje pod słońcem, wówczas jak najbardziej powinniśmy poszukać hotelu w Oia!

santorini oia czy fira?
Mieszkanie na Santorini to marzenie niejednego freelancera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.