drewniana-mapa-sklejka-naklejka-na-sciane

Najlepszy pomysł na prezent dla podróżnika? Jako osoba, która uwielbia podróżować i która podróżowała na najróżniejsze sposoby (do autostopu, poprzez ciągnące się wyprawy autobusowo-pociągowe, po wygodne podróżowanie z rodzinnym dużym autem) powiem Wam, że przychodzi mi naprawdę wiele pomysłów na to, co by się przydało w podróży. Co chętnie dostałabym w prezencie i co sama chciałabym sprezentować komuś, komu fajnie byłoby uprzyjemnić podróże. Jednak wielu z nas tego zacięcia podróżniczego nie ma. Wtedy, zamiast kombinować, można kupić do obdarowania podróżnika coś ładnego do jego…domu! A co? A chociażby mapę na ścianę. Sztampowe? Wcale nie. Wystarczy odrzucić takie pomysły jak plakat papierowy z mapą, czy wyświechtaną już mapę zdrapkę, a popatrzeć na te nowoczesne, np. podświetlane lub drewniane modele.

Drewniane mapy dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Poszczególne kraje wyglądają jak doklejane oddzielne puzzle.

Dobra mapa na ścianie, która stanie się jednym z głównych elementów wyposażenia wnętrza, a jednocześnie będzie pełniła swoje funkcje użytkowe (oznaczanie miejsc, w których się było) to zdobycz. Jedne z najciekawszych modeli map ściennych – takich, które ładnie wyglądają i mają dobrą jakość wykonania – znalazłam w LosokaWood. Znajdziecie tam mapy drewniane 3D wykonane z drewna brzozy. Są to elementy do przyklejenia na ścianie (sklep dostarcza wszelkie akcesoria pomocne w zamontowaniu drewienek, tj. dwustronną mocną taśmę(do klejenia mapy na tapecie) i szablon w wymiarze jeden do jednego. Jeśli chcemy przykleić mapę do ściany pokrytej w wierzchniej warstwie farbą, musimy samodzielnie dokupić klej montażowy.

Nasz ulubiony model – podświetlany. Odnajdzie się w każdym domu jako stylowa dekoracja

Mapy drewniane tego typu nie mają ramy. Kompozycja jest otwarta (ale oczywiście trzeba zachować odpowiednie odległości pomiędzy kontynentami). Wygląda to nowocześnie i niebanalnie. Takie drewniane elementy świetnie sprawdzają się we wnętrzach w stylu skandynawskim, Hampton, rustykalnym, czy we wnętrzach stylizowanych na industrialne lofty. Dostępne kolory to m. in. biały, który doskonale będzie wyglądał na tle grafitowej i modnej ostatnio ściany. Wypukła drewniana naklejka z mapą świata może też być wykonana z drewna o odcieniu czerwonym. Zachęcałabym do wyboru tego koloru, gdy chcemy mieć mapę na ścianie pomalowanej na ciepły odcień koloru żółtego, ale też świetnie sprawdzi się na tle bieli. Mam pewną trudność z określeniem, do jakich wnętrz i stylizacji będzie pasowała sklejka brzozowa z mapą, która jest utrzymana w kolorze naturalnego jasnego drewna, jednak, z drugiej strony, praktyka pokazuje, że takie naturalne drewniane dodatki pasują niemal wszędzie. Zwłaszcza, jeśli znajda się w pobliżu zielonych roślin.

Do map tego typu pasują stylowe pinezki, którymi lubimy oznaczać odwiedzone/odhaczone już miejsca

Tak naprawdę jednak to, jak będzie wyglądała nasza drewniana mapa na ścianę, będzie zależało od faktury drewna oraz od czcionki napisów, które są na niej wygrawerowane. Ważne jest także to, jak szczegółowa jest to mapa. Na jednych mamy nazwy Stanów (ważne dla osób, które planują zwiedzić Stany lub które mieszkają w Ameryce). Inne mają wyspy, a jeszcze inne zawierają nawet Antarktydę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *