amsterdam kanał

Gdzie mieszkający w Holandii Polacy mogą szukać wiadomości, które ich dotyczą i ułatwią życie w tym kraju? Nie brakuje polskojęzycznych serwisów, które spełniają to zadanie.

Głos Polski

Wygodnym źródłem wiadomości dla Polaków mieszkających w Holandii lub w inny sposób związanych z tym krajem jest internet. Nie tylko dlatego, że jest obecnie szeroko dostępny, ale również z tego względu, że ten sposób publikacji newsów umożliwia uzupełnianie i aktualizowanie ich na bieżąco. W języku polskim wiadomości z Holandii ważne dla Polaków publikuje Głos Polski, internetowy serwis informacyjny dedykowany holenderskiej Polonii.

Sekcja wiadomości jest podzielona na działy, dzięki czemu strona jest czytelna, przejrzysta i uporządkowana. Jeden z nich, „Polskie sprawy”, zawiera właśnie wiadomości, dotyczące tych wydarzeń, które na życie mieszkających w Holandii Polaków mają bezpośredni wpływ. Oprócz dostarczania świeżych newsów serwis pełni też funkcję poradnikową – zawiera liczne cenne wskazówki dotyczące mieszkania i życia codziennego w Holandii. Użytkownicy dowiedzą się między innymi, w jaki sposób szukać pracy lub prowadzić biznes w tym kraju.

Polonia.nl

Podział wiadomości na działy tematyczne to dobry sposób, by ułatwić użytkownikom nawigację w serwisie i znalezienie tego, co naprawdę ich interesuje. Nic więc dziwnego, że serwisy informacyjne często stosują właśnie taki podział. Tak samo jest na Polonia.nl – wiadomości są tu zgrupowane w działy dotyczące ludzi, polityki i kultury. Odrębny dział zawiera wiadomości, które dotyczą Polaków w Holandii.

Jednak świeże wieści to nie jedyne, co holenderska Polonia znajdzie w serwisie. Są tu również przeznaczone dla niej porady dotyczące życia w Holandii – pracy i kariery, zdrowia, aktualnych trendów oraz sposobów, jak można tu spędzać czas wolny. Dział „Nie przegap” na bieżąco dostarcza informacji o aktualnych holenderskich atrakcjach i akcjach, w których warto wziąć udział.

myPolacy.nl

Wśród innych serwisów informacyjnych dla holenderskiej Polonii ten wyróżnia się tym, że skupia się na wiadomościach lokalnych. Publikowane newsy pogrupowane są w działy zależnie od regionu Holandii, którego dotyczą. Serwis zresztą zawiera wiadomości nie tylko z Holandii, ale także z Polski i ze świata, mamy więc wszystko w jednym miejscu.

 Fakty.nl

W tym serwisie Polacy mieszkający w Holandii mogą znaleźć ogólne wiadomości o wydarzeniach w kraju, jak również te, które w szczególny sposób dotyczą ich społeczności (takie newsy znajdują się w dziale „My w Holandii”).

Oprócz pełnienia funkcji informacyjnej serwis zamieszcza również porady mające ułatwić emigrantom życie w Holandii. Dział „Poradnik emigranta” podpowiada, jak załatwiać ważne sprawy w Niderlandach i jak określone kwestie są regulowane przez prawo. Pomocny jest też dział „Przydatne adresy”. Emigranci mogą dzięki niemu poznać lokalizacje polskich szkół, dyskotek, restauracji, barów oraz pracujących w Holandii polskich lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *