apartamenty w rowach

Jedno z ciekawszych miejsc, które warto wziąć pod uwagę planując wyjazd na weekend nad Bałtyk, są Rowy. To obok Ustki, Kołobrzegu, Łeby, czy miejscowości na Mierzei zdecydowanie ta destynacja, która w zasadzie nigdy nie rozczarowuje. Dlaczego? Bo oprócz plaż, które są bardzo urokliwe w tej części Wybrzeża, jest tutaj sporo innych atrakcji.

Jest to przede wszystkim Słowiński Park Narodowy, do którego z Rowów jest rzut beretem. Jeśli więc znudzi nam się wylegiwanie na pięknych plażach w tych okolicach, warto wsiąść na rower lub do auta i wybrać się do unikalnego w skali europejskiej miejsca, w którym, jako jedynym miejscu w Polsce, możemy zobaczyć ruchome wydmy piaskowe. Jest to szczególnie ciekawe dla dzieci, które mogą poczuć się w tym parku jak na pustyni, znanej być może dotąd jedynie z bajek. Park przyciąga także turystów swoją naturalną i dziką urodą oraz możliwościami aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na terenie parku można zrobić sobie piknik, albo wypożyczyć rowery i zwiedzać go w ten sposób, podziwiając dzikie zwierzęta, które tutaj się znajdują.

Ciekawostki i atrakcje w okolicach Rowów nad morzem

Ciekawostką jest też port zlokalizowany w Rowach, jako miejsce, w którym można zaobserwować cumujące statki i kutry rybackie oraz obejrzeć codzienne transportowanie ryb wyłowionych na wodach. Ryby te można zamówić później w pobliskich tawernach. Jednak największa ciekawostka dla osób, które lubią zwiedzać, kryje się w tych okolicach to ruiny dawnego, średniowiecznego gródka o charakterze obronnym. Zwolennicy odkrywania Polski pod kątem historycznym na pewno też nie wzgardzą miejscowym neoromańskim kościołem pod wezwaniem Piotra i Pawła oraz spacerem po pobliskim wzgórzu cmentarnym, na którym spoczywa niejeden marynarz, którego statek rozbił się w okolicy. Jeśli nad morze w okolicach Rowów lub do samych Rowów wybieramy się z dziećmi, koniecznie zobaczmy Mega Landię, czyli park rozrywki, w którym można spędzić bez problemu cały dzień, zapewniając pociechom rozrywkę nie tylko wtedy, gdy pada, ale także jako jeden z bardziej atrakcyjnych punktów wyjazdu nad Morze.

Nie tylko zwiedzanie, ale również obcowanie z wodą

Jednak pamiętajmy, że wyjazd nad morze to nie tylko trekking i podążanie szlakami historycznymi. Jest to przede wszystkim okazja, aby poobcować z wodą i odpocząć słuchając szumu fal. Odpoczynek na leżaku z książką lub ze słuchawkami i dobra muzyką, to jest właśnie to, na co niejednokrotnie czkamy przez cały tydzień wytężonej pracy. Jeśli wyjeżdżamy nad morze na dość krotko, czyli jedynie na weekend, właśnie po to, aby odpocząć na plaży, koniecznie znajdźmy miejsce noclegowe jak najbliżej plaży. Takie, z którego można dostać się do linii brzegowej z wypchaną torbą w ręku w ciągu kilku minut. Idealnym miejscem, polecanym właśnie takim osobom, które szukają komfortowego miejsca do spania nad morzem, z którego okien będzie słychać mewy i szum fal, są Piaskowe apartamenty Rowy.

Aby urozmaicić sobie pobyt na plaży, warto wybrać się na spacer najdłużej jak tylko będziemy w stanie iść. Okolice Rowów są bardzo wdzięczne pod tym kątem – oferują bardzo dobre widoki słońca, wiele terenów zielonych i pocztówkowych widoków. Warto podczas pobytu na plaży robić też wszystko to, co robiliśmy w dzieciństwie. Zbieranie muszelek, pływanie, granie w gry plażowe, czy po prostu czytanie książki. Wypoczynek można urozmaicać wypadami do pobliskich knajpek oferujących tarasy widokowe, na których można spożyć pyszne, świeże jedzenie z widokiem na podpływające do portów statki. Jest to widok szczególnie urokliwy wieczorem, gdy wiatry ustają, a światełka statków zaczynają wyglądać po prostu pięknie na tle ciemnobłękitnej wody.

Jeden ze sposobów na to, aby weekend nad morzem był jeszcze ciekawszy, jest skorzystanie z oferty jednej z wypożyczalni jachtów lub motorówek – dzięki temu, można spędzić cały dzień na wodzie lub pływać wzdłuż brzegu. Jeśli przebywanie na statku nie jest dla nas, ale nadal chcemy obcować z wodą, możemy wybrać się na samodzielnie wędkowanie lub nurkowanie.

Przed wyjazdem do Rowów koniecznie sprawdźcie ofertę lokalnych wydarzeń kulturalnych: koncertów, festiwali i imprez plenerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *