miedzyzdroje

W Międzyzdrojach wiele ciekawych miejsc zyskuje na atrakcyjności i popularności dopiero po lecie. To wtedy przyroda jeszcze bardziej zachwyca piękną scenerią, chłód skłania do odkrywania miejskich zakątków, a zmęczony brakiem słońca organizm marzy o regenerującym pobycie w Spa w Międzyzdrojach. To wszystko sprawia, że jesień i zima są dobrą porą na wypad do tego nadmorskiego kurortu.

W Międzyzdrojach poza sezonem letnim wiatr jest może nieco silniejszy i chłodniejszy, ale jedno pozostaje pewne – w mieście gwiazd nie wieje nudą. Kurort wciąż kusi atrakcjami, choć w nieco innej formie niż latem. Dzięki nim jesienno-zimowy wyjazd może okazać się nie mniej ciekawy od wakacyjnego.

W nostalgii i monotonii tych pór roku warto zatem pozwolić sobie na małą odskocznię od codzienności z odrobiną luksusu w tle i zarezerwować, choćby tylko na weekend, przytulny hotel w Międzyzdrojach. Nawet krótki pobyt w tym pięknie położonym na wyspie Wolin mieście przyniesie bowiem mnóstwo korzyści: pozwoli odpocząć, zapomnieć o chandrze i nabrać energii na dalsze miesiące.

Natura jesienno-zimową porą

Międzyzdroje mogą pochwalić się wyjątkowym położeniem pod względem przyrodniczym. Z jednej strony graniczą z linią brzegową Bałtyku, który jesienno-zimową porą burzy się i faluje, ukazując swoją potęgę. Jest doskonałym celem regenerujących spacerów, zwłaszcza że unosi się nad nim powietrze bogate w niezbędny dla naszego organizmu jod. Z drugiej strony miasto ogranicza rozległy teren Wolińskiego Parku Narodowego, który po lecie przepełnia spokój, udzielający się odwiedzającym go spacerowiczom. Nigdy też nie jest tak piękny, jak wtedy, gdy jesień barwi go kolorami rdzy, złota i brązu, a zima pokrywa delikatnym, białym puchem. Doprawdy, trudno wymarzyć sobie lepsze miejsce na odpoczynek niż położony tuż przy wybrzeżu i granicy lasu hotel w Międzyzdrojach, z którego można wyruszyć na długie wędrówki po leśnych ścieżkach i szerokim pasie zmarzniętego piasku.

Jesienno-zimowy spacer po mieście

Na spacer zasługuje też samo miasto, którego centrum latem zwiedza się najczęściej pobieżnie, skupiając się na słynnej w całej Polsce Alei Gwiazd. Poza sezonem wreszcie jest okazja ku temu, aby przyjrzeć mu się bardziej wnikliwym okiem, które w wakacyjnym tłumie, skwarze i pośpiechu mogłoby przeoczyć zabytkową architekturę kurortu. Jej okazałą część stanowi XIX-wieczny kościół św. Piotra Apostoła, gdzie religia luterańska musiała z czasem ustąpić katolickiej. Perełką Międzyzdrojów jest jednak kilkadziesiąt willi i pensjonatów pochodzących z przełomu XIX i XX w. Ożywiają ten okres w dziejach miasta, kiedy znajdowało się ono u szczytu rozwoju.

Spa w Międzyzdrojach

Po długim spacerze w chłodzie i mrozie warto pozwolić sobie na relaksującą przyjemność w Spa w Międzyzdrojach. Wzmacniające, regenerujące i rozgrzewające masaże są jesienią i zimą szczególnie potrzebne organizmowi. Rozbudzą siły witalne, które na co dzień niełatwo z siebie wykrzesać, rozluźnią mięśnie oraz przywrócą harmonię duszy i ciała.

W nowoczesną strefę Spa i Wellness jest wyposażony hotel w Międzyzdrojach Vestina. Tam można zanurzyć się w ciepłym basenie, rozgrzać ciało w saunie oraz poddać się relaksującemu działaniu różnego typu masaży, np. z użyciem rozgrzanych kamieni, gorącej czekolady lub świecy. Tak przyjemność zabiegów dopełnia w Międzyzdrojach spokój płynący z natury i zachwyt nad czarem zabytkowych uliczek, co w połączeniu tworzy mozaikę wielu wyrywających z codziennej rutyny wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *