wejście na plażę widok na morze (1)

Miłośnicy plażowania nie muszą jechać daleko, aby rozkoszować się relaksem na czystym i delikatnym piasku. Wakacje nad Bałtykiem mogą okazać się naprawdę udane, tym bardziej że pogoda w naszym kraju coraz bardziej przypomina aurę charakterystyczną dla krajów z południa Europy. Sprawdźmy zatem, jakie plaże są warte polecenia ze względu na swój niewątpliwy urok. Oto lista TOP 5 najpiękniejszych miejsc.

5. Krynica Morska

Pierwsza z proponowanych plaż leży nieco na uboczu, ponieważ na Mierzei Wiślanej. Jednak każdy, kto przyjeżdża do Krynicy Morskiej nie jest w stanie ukryć zachwytu czystym piaskiem, ale i szerokością plaży. To idealny wybór dla rodzin z dziećmi. Maluchy na pewno nie mogą się nudzić, gdyż atrakcji dla nich co niemiara jak dmuchane place zabaw czy zjeżdżalnie wodne. Rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech. Nie dosyć, że dno morskie bardzo łagodnie się obniża, to jeszcze plaża ma wydzielone kąpielisko strzeżone przez ratowników. Dla zwolenników aktywnego wypoczynku również coś się znajdzie. Wystarczy skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu wodnego. A na głodnych i spragnionych czekają liczne bary plażowe. Warto też mocno zaczerpnąć powietrza, ponieważ mikroklimat w Krynicy Morskiej ma lecznicze właściwości.

4. Chałupy

Miejsce to rozsławił Zbigniew Wodecki, którego hit nadal chętnie nuci wiele osób. Mimo że obecnie raczej trudno natknąć się na naturystów, o których śpiewał, to Chałupy wciąż przyciągają wiele osób spragnionych wypoczynku na pięknej, piaszczystej plaży. Ta położona nad Zatoką Pucką rybacka wioska okazuje się też mekką dla fanów windsurfingu i kitesurfingu, ponieważ warunki do uprawiania sportów wodnych są w Chałupach doskonałe.

3. Dębki

Plaża szeroka na ponad 100 metrów z delikatnym i niemal białym piaskiem, łagodne wydmy i zejście do wody, brak zgiełku miasta – nic dziwnego, że do Dębek przyjeżdżają osoby spragnione ciszy, spokojnego wypoczynku, ale i urokliwych zachodów słońca. To również raj dla rodzin z dziećmi. Nie mogą też narzekać ci, dla których Bałtyk to przede wszystkim możliwość uprawiania sportów wodnych. Dla nich działają szkółki windsurfingowe czy wypożyczalnie skuterów wodnych. Co ciekawe, obecnie to właśnie Dębki, a nie Chałupy wybierają miłośnicy opalania beztekstylnego – mają swoją plażę za malowniczym ujściem rzeki Piaśnicy.

2. Świnoujście

Wśród bałtyckich plaż ta zlokalizowana w Świnoujściu wyróżnia się wyjątkową szerokością dochodzącą nawet do 200 m. Jej długość to aż 10 km. Łatwo zatem znaleźć skrawek miejsca dla siebie na czystym i drobnym piasku. Co więcej, również Bałtyk rozpieszcza najwyższą statystycznie temperaturą, dlatego wejście do wody nie musi oznaczać szoku termicznego. Dużym plusem okazuje się też niezwykle łagodne i płytkie zejście do morza. Wakacje w Świnoujściu to poza tym możliwość rejsów statkiem, dopłynięcie do Skandynawii na pokładzie promu albo przejażdżka rowerem… za granicę. Zadowoleni będą także piechurzy, bo wokół mnóstwo ciekawych szlaków turystycznych.

1. Łeba

W TOP 5 bałtyckich plaż nie mogło zabraknąć Łeby. Dla wielu osób to wyjątkowo niesamowite miejsce na polskim wybrzeżu, które kojarzy się z egzotycznymi wręcz krajobrazami. Wszystko to zasługa kompleksu ruchomych wydm na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Najwyższe z tych złocistych wzniesień ma ponad 40 m n.p.m. Jednak nie tylko wydmy, ale i plaża kusi swoim drobniutkim, niemal białym piaskiem. Turyści podczas najbardziej upalnych dni (które przecież coraz częściej zdarzają się w naszym kraju) mogą się poczuć prawie jak na tropikalnej plaży.

Wakacje nad Bałtykiem to nowość w ofercie ITAKI – największego biura podróży w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *