gdynia-statek

Planowanie wakacji z dzieckiem nad polskim morzem to nie lada wyzwanie. Trzeba już z wyprzedzeniem pomyśleć o tym, do jakiej miejscowości się udać, jaki wybrać nocleg i zorientować się, jakie atrakcje dla najmłodszych są w okolicy. Jak więc zaplanować rodzinny wyjazd nad morze?

Gdzie jechać z dziećmi nad morze?

Wiele jest miejsc nad polskim morzem, gdzie mogą pojechać rodziny z dziećmi. Wśród popularnych miejscowości, jakie są wybierane, wymienia się Trójmiasto (Gdańsk, Sopot, Gdynia), Władysławowo, Jastrzębią Górę, Mielno, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Łebę, Hel i Jastarnię. Wybierając miejscowość nad morzem, warto od razu poszukać, jakie atrakcje są w okolicy, żeby dzieci się nie nudziły.

Jakie atrakcje nad morzem dla dzieci?

Nad polskim morzem wiele jest atrakcji, z których skorzystać mogą zarówno mali turyści, jak i dorośli. Wybierając je, należy kierować się zainteresowaniami najmłodszych, ale też nieco przybliżyć im historię i kulturę tego regionu. Jeśli wybierasz się z rodziną do Gdyni, Gdańska lub Sopotu, atrakcje dla dzieci w Trójmieście znajdziesz na blogu KochamCzytac.pl. Będąc w tej okolicy, można zwiedzić Akwarium Gdyńskie, statek Dar Pomorza, Centrum Nauki Experyment czy ZOO w Gdańsku Oliwie.

Noclegi nad morzem – jak wybrać?

Wybór noclegu nad morzem uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim są to indywidualne upodobania, ale i potrzeby rodziny. Najczęściej, jadąc liczniejszą grupą, wybierane są domki na wynajem nad morzem. Dzięki nim zyskuje się większy komfort, dzieci mają swoje pokoje, często przy domach są nawet place zabaw dla najmłodszych. Minusem jest to, że samemu trzeba przygotowywać posiłki i robić zakupy.

Nad morzem skorzystać można również z szerokiej oferty hoteli. Te są o różnym standardzie, niektóre z nich mają baseny, atrakcje dla dzieci, animacje itp. W hotelach wynająć można pokoje lub studia, gdzie sypialnia połączona jest z salonem. Nie trzeba przy tym martwić się o wyżywienie, ponieważ możliwe jest skorzystanie z hotelowych restauracji.

Noclegi nad morzem to także prywatne kwatery. Właściciele wynajmują pokoje w swoich domach, najczęściej po atrakcyjnej cenie. Wybierając się z rodziną nad morze, można wynająć kilka pomieszczeń, np. całe piętro domu, by dzieci i dorośli mieli oddzielne pokoje.

Popularnym rozwiązaniem w ostatnich latach są mieszkania na wynajem nad morzem na krótki okres, np. na tydzień lub dwa tygodnie. Decydując się na taką opcję, rodzina zyskuje przede wszystkim komfort i może czuć się jak u siebie w domu. Korzystając z takiego wynajmu, można jednak nie odczuć, że jest się na wakacjach. W tym przypadku także posiłki przygotowuje się samodzielnie, a przed opuszczeniem mieszkania należy je posprzątać. Jak więc widać, możliwości co do noclegu jest całkiem sporo i rodziny z dziećmi mają w czym wybierać. Większość z nich można bez problemów znaleźć w Internecie, a nawet od razu zarezerwować i opłacić cały pobyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *