Przeprawy promowe cargo cieszą się coraz większą popularnością wśród firm przewozowych. Takie rozwiązanie jest nie tylko korzystne pod względem finansowym, ale również logistycznym. Poszczególni armatorzy operują również na trasach z Niemiec do Szwecji i z powrotem.

Połączenia promowe między Niemcami a Szwecją

Miejsce na promie dla kierowcy i pojazdu ciężarowego lub dostawczego, możesz zarezerwować na stronie PROMY24.COM. Znajdziesz tam ofertę armatorów, którzy realizują przeprawy cargo między Niemcami a Szwecją, a także cennik i szereg innych przydatnych informacji. Połączenia promowe między Niemcami a Szwecją realizuje dwóch armatorów: TT-Line oraz Stena Line. Pierwszy z nich operuje na trasach Travemünde -Trelleborg oraz Rostock-Trelleborg. Z kolei Stena Line realizuje połączenia Rostock-Trelleborg i Kiel-Goteborg. 

Warto tutaj dodać, że istnieje możliwość rezerwacji promu, ale w pakiecie z biletem na most. Mowa tutaj o takich połączeniach, jak: Rostock-Gedser i dalej Kopenhaga-Malmö oraz Puttgarden-Rodbyhavn i dalej Kopenhaga-Malmö. Alternatywną trasą może być Rostock-Gedser i dalej Helsingør-Helsingborg oraz Puttgarden-Rodbyhavn i dalej Helsingør-Helsingborg. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić do kilkudziesięciu euro w jedną stronę. 

W przypadku połączeń Rostock-Malmö mowa o bilecie łączonym z mostem Øresund. W tej relacji promy kursują z Rostock do Gedser codziennie (do nawet 10 razy). Przeprawa trwa zaledwie 2 godziny, a bilety można kupić na konkretną godzinę lub w tzw. formie otwartej. Operatorem na tej trasie jest Scandlines. Most Øresund łączy Kopenhagę z Malmö i jest czynny przez 24 godziny na dobę.  

Na trasie z Puttgarden do Malmö również można wykupić łączony bilet. Wówczas przeprawa promowa odbywa się z Puttgarden do Rodbyhavn. Stamtąd należy pokonać dystans ok. 160 km mostem Øresund. Tę trasę również obsługuje armator Scandlines. Promy kursują codziennie (co około 40 minut w obie strony). Dzięki takiemu rozwiązaniu firma przewozowa może zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, a także skuteczniej zaplanować działania logistyczne.

Popularne trasy promowe z Niemiec do Szwecji

Trasa Travemünde -Trelleborg to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych połączeń promowych z Niemiec do Szwecji. Trasa obsługiwana jest przez TT-Line, a prom wypływa z niemieckiego portu od 2 do 3 razy dziennie (tak samo w drugą stronę). Czas rejsu wynosi około 9 godzin. 

Połączenie Rostock-Trelleborg obsługuje TT-Line oraz Stena Line. Promy TT-Line odpływają do 3 razy dziennie w przypadku portów niemieckich oraz do nawet 4 razy dziennie z portów szwedzkich. Z kolei promy Stena Line kursują 3 razy dziennie 6 dni w tygodniu z wyłączeniem niedziel (wówczas armator organizuje jedynie 2 rejsy dziennie). W obu przypadkach rejsy trwają około 6 godzin. 

Trasa Kiel-Goteborg realizowana jest przez Stena Line. W tym wypadku promy odpływają tylko raz dziennie w obu kierunkach, ale kursują we wszystkie dni tygodnia. Przeprawa promowa na tej trasie trwa do 14 godzin. 

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://promy24.com/pl/kierunki/promy-niemcy-szwecja.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *