airbnb najlepsze domki na wynajem

1. Domek do wynajęcia nad jeziorem Hańcza

Jest to najbardziej oddalony od Warszawy punkt spośród wszystkich obiektów ujętych w tym zestawieniu. Aby dostać się do domku, należy wyjechać z Warszawy do Radomia, a dalej – obwodnicą – kierować się trasą S7 do Kielc. W trasie w pewnym momencie skręcamy w boczną drogę na wschód.

Warto jednak spędzić nieco więcej czasu w trasie, aby dostać się do tego miejsca, bo jego stosunek ceny do komfortu wypada na tle innych obiektów bardzo korzystnie. Po pierwsze, ujmujące jest wnętrze domku. Mimo że na pierwszy rzut oka domek może wydawać się być wyposażonym w odpady po remontach, jednak szybko przekonujemy się, że całość wypada bardzo stylowo, a aranżacja wyżla spod ręki kogoś, kto dba o szczegóły. Mamy tutaj kominek, miękkie kanapy, kompletnie wyposażoną kuchnię (zwróćcie uwagę na naczynia!), fotel bujany na tarasie, nowoczesną łazienkę. Co ważne, mimo że domek nie wygląda jak z katalogów, to wszystko jest niezwykle czyste: nie znajdziemy tutaj tkanin przesiąkniętych papierosowym dymem, ani poszarpanych koców, czy schodzonych dywanów. Z obszernego, wyposażone w stół jadalniany tarasu rozpościera się widok na jezioro. W ogrodzie mamy leżaki i miejsce do rozpalenia ogniska.
W domu jest miejsce do spania dla 6 osób. Koszt wynajęcia: 250 zł za cały obiekt za dobę. Do opłaty za wynajem należy doliczyć opłatę serwisową naliczaną przez Airbnb w wysokości 79 zł. Nie ma opłaty za sprzątanie. Domek można wynająć na minimum dwie noce.

2. Domek letniskowy w otoczeniu sosnowego lasu w Maciejowicach

Lokalizacja domku do wynajęcia

Domek letniskowy usytuowany niedaleko Kozienic. Dojeżdżamy do niego wyjeżdżając z Warszawy przez Piaseczno lub przez Konstancin, kierując się w stronę Puław. Domek znajduje się w otoczeniu sosnowego lasu, jest drewniany, ma spadzisty dach. Może kojarzyć się z domkami letniskowymi usytuowanymi nad jeziorami w Polsce. Domek jest do wynajęcia w całości za 239 zł za dobę. Do dyspozycji gości jest 5 łóżek – jest więc dobry i dla rodziny z dziećmi i dla grupy znajomych, jak i dla pary.

W środku jest komfortowo wyposażona łazienka i kuchnia kompletna w sprzęty do przygotowywania posiłków. Na uwagę zwraca rozległy taras z widokiem na sosnowe drzewa, z dala od sąsiadów. Bardzo dobre miejsce dla osób, które chcą odciąć się od Warszawy na weekend i nie wydawać przy tym kroci na noclegi. Wady to niestety dość wysoka opłata serwisowa i opłata za sprzątanie oraz mała dostępność obiektu. Domek cieszy się tak dużą popularnością, że noclegów trzeba szukać z wyprzedzeniem 3-miesięcznym…

3. Duży domek letniskowy z sauną w ogródku – Zagnańsk

zagnańsk mapa

Koszt wynajęcia: 177 zł za cały obiekt za dobę. Miejsce przygotowane jest na przyjęcie 6 gości (jest 6 łóżek). Dwie sypialnie i pokój połączony z kuchnią. Opłata serwisowa, którą należy jednorazowo dopłacić do całego zamówienia wynosi 56 zł. Nie ma dodatkowej opłaty za sprzątanie.
Miejsce zlokalizowane jest w spokojnej, zdrowej i urokliwej otulinie Parku Krajobrazowego. Turyści przybywający tutaj na kilka dni chętnie wypożyczają rowery, aby zwiedzać okolicę na dwóch kółkach, co sprzyja dbaniu o kondycję. W garażu domku dostępne są rowery i skutery, gotowe do użycia przez gości. Małe dzieci chętnie uczestniczą w wycieczkach do dębu Bartek – słynnego najstarszego drzewa zlokalizowanego na terenie Polski, a także spędzają czas na pobliskim dobrze wyposażonym placu zabaw. Blisko domku znajdują się też ruiny dawnego pica hutniczego.

Właściciele obiektu podkreślają, że domek jest wynajmowany jedynie kilka razy w roku, co sprzyja zachowaniu go w świeżości. Trudno o wolne terminy do wynajęcia jedynie w terminach, kiedy w Kielcach odbywają się Targi. Uwaga: domek nie może służyć do wynajęcia pod wieczory kawalerskie i inne tego typu imprezy. Ciekawostką jest ruska bania znajdująca się w pobliżu obiektu – przeznaczona jest dla wynajmujących. To właśnie możliwość skorzystania z takiej atrakcji sprawia, że domek znalazł się w zestawieniu. Na zdjęciach tego nie widać, ale w domku znajduje się kominek.

4. Apartament w drewnianej willi w Otwocku pod Warszawą

Tutaj mamy coś więcej niż domek letniskowy: jest to dość duża letnia willa, zlokalizowana w Otwocku. Obiekt jednak nie jest w całości do wynajęcia, a jedynie jego część, w postaci apartamentu z kilkoma pomieszczeniami. Apartament w domku przeznaczony jest dla 6 osób, ma dwie sypialnie (i 3 łóżka). Opłata za wynajem za dobę za apartament wynosi jedynie 120 zł. Jednorazowa opłata serwisowa Airbnb, pobierana przy rezerwacji wynosi 38 zł.

Otwock znajduje się w zasięgu SKM jeżdżącej np. z centrum Warszawy, co czyni tą lokalizację zdecydowanie najbliższą mieszkańcom Warszawy, którzy zastanawiają się dokąd pojechać na weekend. Dom zbudowany jest w charakterystyczny dla podmiejskiego Otwocka stylu Świder Majer, który miał imitować styl alpejski i w latach międzywojennych w Polsce kojarzył się jednoznacznie: z uzdrowiskami zlokalizowanymi w zdrowych lasach sosnowych. Dziś niestety Otwock znajduje się niedaleko Wawra, okrzykniętego już jednoznacznie jako bardziej zanieczyszczonego niż centrum Warszawy (czemu winne jest używanie tak zwanych kopciuchów przez mieszkańców). Nadal jednak latem jest to przyjemna okolica z rzeką Świder nieopodal. Amatorzy kajakarstwa będą mieli tutaj z pewnością bardzo dobre warunki do uprawiania sportu.

5. Leśniczówka drewniana w okolicach Legionowa pod Warszawą, stylizowana na góralską chatkę

Samodzielny domek letniskowy, w całości do wynajęcia za 190 zł za dobę. Należy doliczyć do tego opłatę za sprzątanie w wysokości 60 zł oraz jednorazową opłatę serwisową.

Domek zaaranżowany na góralską chatkę, nazwany w serwisie Airbnb leśniczówką. W środku znajdują się 4 łóżka (2 sypialnie). Właściciel dedykuje wynajem maksymalnie 7 osobom na raz. W obiekcie znajduje się jedna łazienka.

Aby zameldować się w leśniczówce, nie musimy umawiać się z właścicielem na spotkanie: klucz będzie pozostawiony w skrytce. Obiekt jest bardzo dobrze przystosowany do pobytu rodzin z dziećmi: w ogródku znajduje się dobrze wyposażony plac zabaw oraz palenisko do urządzenia sobie rodzinnego grilla. To, co sprawia, że pobyt w domku jest niezwykły to widoki z okien: mamy tam ścianę lasu, a we wnętrzach roznosi się świeży zapach sosnowego lasu. Leśniczówka znajduje się na tyle blisko Warszawy, że można dojechać do niej kolejką (20 min do stacji PKP). Obiekt docenia przede wszystkim osoby, którym zależy na zaszyciu się w lesie, z dala od ruchu drogowego oraz od widoku sąsiadów. Okolice są chętnie odwiedzane przez grzybiarzy, dlatego warto udać się tam jesienią. Zimą natomiast drewniane wnętrze chatki może sprawić, że poczujemy się jak w górach. W chatce znajduje się kominek opalany drewnem. Gospodarz zapewnia drewno kominkowe. W razie chęci urządzenia licznej imprezy, należy zgłosić się do właściciela po większe zaopatrzenie w opał (wymagana jest wówczas dodatkowa opłata).

1 komentarz

  1. Jesteśmy zainteresowani powyższą ofertą. Czy możemy prosić o kontakt telefoniczny do właściciela? Chcielibyśmy porozmawiać o rezerwacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *