masaż spa

Jednym z podstawowych usług jakie otrzymamy w SPA będzie masaż. Masaż jest dostępny nawet w najbardziej okrojonych ofertach – często codzienne masaże są jakby w standardzie, czyli kupując noclegi w hotelu SPA otrzymujemy również codzienny masaż (i ewentualnie wstęp na siłownię lub na basen), gdzie za wszystkie inne zabiegi, usługi i atrakcje musimy już zapłacić.

Jak przygotować się do masażu SPA?

Gdy będziemy już na miejscu, należy przyjść na masaż przede wszystkim po prysznicu. Należy też nie smarować się balsamami bezpośrednio przed pójściem na masaż. Nie warto również korzystać z solarium ani też nie należy opalać się na słońcu na co najmniej dwa dni przed masażem. Poparzona skóra nie będzie dobrze reagowała na masowanie.
Jeśli usługa masażu jest połączona z peelingiem, nie należy depilować skóry na 1 dzień wcześniej. Warto poinformować obsługę o wszelkich przeciwwskazaniach zdrowotnych, jeśli takowe istnieją, do wykonywania konkretnego masażu. Choroby skóry, kręgosłupa – warto o tym wszystkim wspomnieć w rozmowie przed masażem lub podczas wypełniania kwestionariusza, który zostanie nam podsunięty na kilka minut przed wejściem do sali masażu.
Przed masażem nie należy spożywać alkoholu, nie warto także zjadać obfitego posiłku na co najmniej 3-4 godziny wcześniej.

Masaż w SPA – jak się ubrać?

Aby skorzystać z masażu ze SPA, nie trzeba mieć specjalnego ubrania. Często zadawanym pytaniem klientów jest to, Czy w SPA trzeba się rozebrać? Odpowiedź brzmi: tak, należy się rozebrać, a następnie ubrać w części garderoby oferowane nam przez obsługę. Będzie to zwykle czepek, specjalna jednorazowa cienka bielizna, a do tego oczywiście dostaniemy też szlafrok i/lub ręcznik. Będziemy mieli też do dyspozycji jednorazowe kapcie. Jak widać więc, kompletowanie specjalnej garderoby nie jest istotne.

Masaż w SPA – jak wygląda?

Jeszcze przed przyjazdem na miejsce możemy ustalić, jakiej płci będzie osoba masująca i w których miejscach nie chcemy być masowani. Na miejscu czekać będzie na nas pokój z łóżkiem, na którym należy się położyć. Łóżko jest wyłożone papierowym ręcznikiem, tudzież folią (w zależności od tego, jakiego rodzaju zabieg wybraliśmy). Pomieszczenie zwykle jest ładnie urządzone – sprzyja to zrelaksowaniu się.

Basen z jonizacją miedzi, siłownia i diety odchudzające dla gości. Fot. Port21

Temperatura jest optymalna, a w tle najczęściej leci relaksująca muzyka. Masaż odbywa się w niewielkiej grupie (można pójść na masaż z koleżanką) lub pojedynczo. Często w powietrzu unosi się zapach kadzidełek lub świeczek zapachowych.
W trakcie pobytu w pokoju należy czasami wziąć prysznic – jest tak wtedy, gdy masaż poprzedzony jest peelingiem. Łóżka do masażu wyposażone są w takie podkładki dla głowy, które mają otwór: niektórzy lubią czytać lub przeglądać telefon w czasie, gdy są masowani. “Zdecydowanie odradza się rozmawiania przez telefon w trakcie masażu – doznania wówczas są zagłuszane i tak naprawdę odbieramy sobie w ten sposób uzyskanie całego dobrodziejstwa, jakie daje tego rodzaju zabieg” – mówi masażysta z hotelu Port 21 W Krynicy Morskiej.

Co to jest kapsuła SPA?

Niektóre hotele SPA oferują korzystanie ze specjalnych kapsuł, które są urządzeniami wielofunkcyjnymi. Klient wchodzi do kapsuły, która może przypominać urządzenia do przeprowadzania rezonansu magnetycznego w szpitalu. W kapsule jest poddawany kompleksowej kuracji: może to być na przykład sauna parowa, emisja promieni podczerwonych, czy też masaż wibracyjny, hydroterapia i wiele innych. Czym różni się kapsuła od tradycyjnych zabiegów? Przede wszystkim oszczędzamy czas.Nie trzeba przygotowywać się do każdego zabiegu osobno: w kapsule możemy mieć jeden po drugim zabiegi antycellulitowe, wyszczuplające, modelujące, a także łagodzące ból, zmęczenie. Dodatkowo też, kapsuła jest dla osób, które źle znoszą tak bliski kontakt z obcą osobą, jaki trzeba przejść podczas standardowych zabiegów z udziałem kosmetyczki, masażysty, czy fizjoterapeuty. Po trzecie i najważniejsze: zabiegi w kapsułach są znacznie bardziej skuteczne niż analogiczne, wykonywane tradycyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *