Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy nie jest prostą rzeczą. Poniżej spróbujemy podpowiedzieć, w jaki sposób wybieraliśmy ekspres do naszej kuchni. Jakie kryteria braliśmy pod uwagę, szukając idealnego automatu do robienia kawy dla nas? Przede wszystkim, miał to być ekspres domowy, z przedziału cenowego 2500-3000 zł, automatyczny, z funkcją spieniania mleka, z funkcjonalnym wyświetlaczem, z wbudowanym młynkiem, łatwy w czyszczeniu. Ponad tymi kryteriami oczywiście górował smak kawy, jaka wychodziła z konkretnego modelu. Nie byliśmy w stanie ocenić wszystkich ekspresów, jednak spośród tych, z których kawę piliśmy, najsmaczniejsza byłą jednak z modelu: De’Longhi Dinamica Plus ECAM370.95.S. W tym przypadku przy okazji wyszło też tak, że było to najlepiej wyglądający ekspres – mimo że to nie był nasz priorytetowy czynnik wyboru. Generalnie ekspresy De’Longhi wyglądają bardzo nowocześnie:

Ekspresy automatyczne De’Longhi

Model De’Longhi Dinamica Plus ECAM370.95.S kosztuje ok. 3000 zł. Od ekspresu w tej cenie możemy wymagać, że pozwoli nam bardzo precyzyjnie dobrać parametry parzonej kawy. Po uruchomieniu, otrzymujemy panel możliwości: dobrania mocy, czasu parzenia, ilości wody, z której będziemy przygotowywać kawę. Wbudowane są również gotowe ustawienia dla kilku podstawowych rodzajów kaw ( Espresso, Coffee, Doppio+, Long, Cappuccino, Latte Macchiato, Caffe latte, Hot Milk, Flat White i Espresso Macchiato), które nam w zupełności odpowiadają. Gdy dotrzemy do innych odpowiadających nam ustawień indywidualnie, możemy zaprogramować sobie wypracowany program i zapisać w pamięci ekspresu (ekspres pozawala na zapisanie maksymalnie 3 takich indywidualnych programów).

Ekspres ma moc 1450 W. Ciśnienie: 19 BAR, co jest w pełni wystarczające do wyparzenia dobrej jakości kawy. Sprzęt w całości waży około 10 kg.

Wyświetlacz jest dotykowy, kolorowy, wyświetla napisy w języku polskim. Pojemnik na wodę ma pojemność 1,8 l, co z powodzeniem pozwoli nam szybko zaparzyć kawę dla większej ilości osób. Pojemnik na kawę ziarnistą pozwala zmieścić jednorazowo 300 g. W sprzęcie zainstalowano oddzielny pojemnik na kawę ziarnistą i oddzielny dla kawy zmielonej. Młynek do kawy jest stalowy.

Ekspres do kawy sterowany z telefonu za pomocą aplikacji

Dodatkową opcją w tym sprzęcie jest możliwość sterowania z telefonu, za pośrednictwem aplikacji COFFEE LINK App . Nie wstając z kanapy lub zza stołu możemy wybrać odpowiedni rodzaj kawy, którą chcemy uzyskać i polecić ekspresowi przygotowanie filiżanki. Czy ta funkcja jest przydatna? Dla nas jak najbardziej tak, o ile pamiętamy o tym, aby pod dozownikiem znajdował się zawsze naczynia.

Jak czyści się ekspres?

Wygodę korzystania wzmacnia automatyczny system czyszczenia: dzięki niemu znacznie zmniejszamy ilość czasu spędzaną na konserwowaniem ekspresu. Konieczne jest oczywiście regularne czyszczenie pojemnika na zlewki oraz pojemnika po fusach. Jednak nie musimy już odkamieniać ekspresu ręcznie, ani czyścić codziennie systemu mleka. To prawdziwa ulga dla fanów kawy, których odstrasza od ekspresów ilość czasu, jaką niekiedy trzeba spędzić nad ich czyszczeniem i właśnie ze względu na tę bezobsługowość oraz bardzo dobry smak kawy warto zdecydować się na nieco droższy model. Polecamy!

*Więcej o tym, jak dobrać odpowiedni ekspres automatyczny do kawy, z funkcją spieniania mleka, w określonym przez Was przedziale cenowym, znajdziecie na stronie: https://ekspresdolatte.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *