jak wygląda żywokost

Mimo że nie usłyszymy o tej roślinie w reklamach, to jednak wśród osób szukających dobrego remedium na ból stawów i mięśni jest bardzo znana. Tworzy się z niej maści które mogą zdziałać prawdziwe cuda na bóle napięciowe mięśni, z którymi możemy mieć do czynienia po przetrenowaniu np. nóg podczas intensywnych wypraw, czy na bóle kręgosłupa spowodowane nieprawidłową pozycją podczas spania. Jest najlepsza, gdy chcemy dać odpocząć naszym nogom, obolałym po długich wędrówkach. Zdecydowanie poleca się stosowanie jej jako silny środek dający ulgę w bólu.

Maść z żywokostem można spakować do walizki lub plecaka i ruszyć w drogę. Jest niedroga, bardzo wydajna i często ma w składzie domieszki innych ziół, które mogą podbijać działanie specyfiku w kierunku pożądanym przez nasze indywidualne potrzeby. Może to być na przykład maść żywokostowa z widłakiem, z gojnikiem, czy z jałowcem. Czystą maść żywokostową z najlepszej cenie znajdziecie natomiast tutaj: https://www.izielnik.pl/masc-zywokostowa. Środek ten znamy od osoby na co dzień zmagającej się z artretyzmem. Szybko w jej przypadku okazało się, że tylko maść żywokostowa przynosiła realne efekty w pozbywaniu się silnych dolegliwości bólowych.

Żywokost to bylina o dużych, mięsistych liściach i dzwonkowatych kwiatach, które mogą być niebieskie, fioletowe, różowe lub białe. Każdy z nas na pewno widział taką roślinę w swoim otoczeniu. Podczas spacerów w pobliżu łąki lub na poboczu jednej z wiejskich dróg. Żywokost jest popularny zarówno jako roślina ozdobna, jak i zioło lecznicze.

Żywokost – każdy z nas widział już tę roślinę. Okazuje się, że działa cuda, gdy szukamy ulgi w bólu

Roślina ta ma wiele właściwości zdrowotnych i została wykorzystana w medycynie ludowej od wieków. Ocenia się, że poza opisanym wyżej zbawiennym działaniem znoszącym ból, przejawia właściwości przeciwzapalne, przyspiesza gojenie się ran, łagodzi podrażnienia skóry i działa kojąco na ból mięśni i stawów. Znajduje również zastosowanie w przypadku schorzeń takich jak skręcenia, siniaki, stłuczenia, choroby skóry, a nawet złamania kości.

żywokost jak wygląda korzeń

Żywokost – jedynie do stosowania zewnętrznego, bez robienia z niego naparów!

Jednak należy zwrócić uwagę, że żywokost może zawierać substancje toksyczne dla wątroby, zwłaszcza w korzeniach rośliny. Dlatego nie zaleca się spożywania żywokostu wewnętrznie ani stosowania go na otwarte rany. Przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem lub zielarzem, aby ustalić odpowiednie dawki i sposoby stosowania. Najlepszy i bezpieczny oraz skuteczny jest oczywiście w postaci maści.

Żywokost to również roślina o właściwościach magicznych!

Dawniej, żywokost był powszechnie uznawany za roślinę magiczną, której właściwości pozwalały na ochronę przed negatywną energią, złym duchami i czarną magią. Powszechnie uznawano, że żywokost w każdej postaci, np. ususzony, wiszący nad piecem, może zapewnić ochronę psychiczną i fizyczną, tworząc barierę energetyczną oraz że sam w sobie ma moc przyciągania duchów natury i innych istot magicznych, co może sprzyjać większej harmonii i równowadze w otoczeniu. Do dziś osoby zajmujące się ziołolecznictwem twierdzą, że ta roślina ma silne połączenie z naturalnymi siłami życiowymi. Może wzmacniać energię życiową i pomagać w odzyskaniu równowagi, szczególnie po okresach choroby lub stresu.

Ważne jest jednak pamiętanie, że magiczne właściwości roślin są często postrzegane jako subiektywne i wynikają z wierzeń i tradycji różnych kultur. Przed użyciem żywokostu lub jakiejkolwiek innej rośliny w celach magicznych zaleca się dokładne studiowanie i zrozumienie jej właściwości oraz konsultację z doświadczonym praktykiem lub specjalistą w dziedzinie ziołolecznictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *