gry w terenie

Strzelectwo, posługiwanie się bronią wymagają sporej ilości cierpliwości, ćwiczeń, a także koncentracji. Po tego rodzaju rozrywkę sięgają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Często organizowane są specjalne zawody, które są sprawdzianem dla umiejętności, jednak wszystko przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Podczas właśnie takich spotkań niezbędny jest odpowiedni ekwipunek.

Najlepsze wiatrówki – czyli jakie?

Strzelectwo jest wyjątkowym sportem. Z pewnością wiele osób sięga po najbardziej osławione wiatrówki, które świetnie sprawdzają się podczas rekreacyjnego strzelania. Wiatrówka dla wielu osób jest z pewnością pierwszą bronią, na której doskonalą swoje umiejętności strzelania do celu. Początkowo celem mogą być puszki po napojach, jednak wśród akcesoriów strzeleckich znajdziemy tekturowe tarcze, które wymagają jedynie odpowiedniego umiejscowienia. Im większe doświadczenie, tym większy dystans jest obierany.

W większości wiatrówki można kupić bez jakiegokolwiek zezwolenia. Popularne są wiatrówki karabinki, które mają znacznie większy odrzut, wypuszczają śruta z większą siłą, niż jest to w przypadku tradycyjnych wiatrówek rewolwerów. Jednak w tym przypadku wymagane jest zezwolenie. Inaczej sprawa wygląda w przypadku broni, jaką są wiatrówki sprężynowe. Do wykonania strzału niezbędne jest pociągnięcie specjalnej sprężyny. To ona sprawia, że w cylindrze następuje gwałtowny ruch tłoka, który po naciśnięciu spustu wypuszcza nagromadzone ciśnienie, a co za tym idzie – sprawia, że śrut z ogromną siłą wypada z lufy.

Wiatrówki na sprężone powietrze – czy są skuteczne?

Coraz popularniejszym rodzajem wiatrówek są urządzenia na sprężone powietrze. Charakteryzują się zastosowaniem znacznie bardziej rozbudowanej technologii. Są najsilniejsze, a jednocześnie najcelniejsze. Powietrze w tych wiatrówkach znajduje się w kartuszu, który może być zarówno stały, jak i wymienny. Ładuje się go poprzez butlę nurkową bądź dzięki specjalnej pompce. Sprężone powietrze, które znajdzie się w wiatrówce jest sprawcą tego, że śrut strzela z tak ogromną siłą. Wiatrówki ze sprężonym powietrzem to świetne narzędzia do zawodów strzeleckich. Wiatrówki PCP cieszą się dużą popularnością i nic w tym dziwnego – są skuteczne w tym, do czego zostały skonstruowane.

Jakie akcesoria do wiatrówek są przydatne?

Choć wydawać by się mogło, że po zakupie wiatrówki mamy już wszystko, z pewnością jesteśmy w błędzie. W przypadku takiego hobby, jak strzelanie z wiatrówki, przydatne są liczne akcesoria. Nic więc dziwnego, że wiatrówki i akcesoria to tak rozbudowana kategoria. Wszelakiego rodzaju pokrowce, wysokiej klasy lunety, magazynki, walizki, kabury, naboje w postaci śrutów, tarcze strzeleckie czy dwutlenek węgla niezbędny w niektórych sprzętach to coś, na czym warto zawiesić oko, jeśli myślisz o strzelaniu z wiatrówki dłużej niż kilka miesięcy.

Repliki ASG – czym się charakteryzują i dlaczego warto je mieć?

Nie każdy jest w stanie zadowolić się wiatrówką. Repliki broni palnej ASG to kolejne rozchwytywane produkty. Pistolety, które można używać niczym broń, jednak same w sobie nie są za nią uznawane, to nie lada gratka dla miłośników takich sportów ekstremalnych. Repliki te zazwyczaj nabijane są metalowymi lub plastikowymi kulkami, które nie są w stanie wyrządzić większej krzywdy. Repliki działają na tej samej zasadzie, co broń pneumatyczna. ASG to skrót od Air Soft Gun, które są cieka alternatywą dla paintballu. ASG to również określenie gry – można samodzielnie wymyślać najróżniejsze scenariusze, które polegają zazwyczaj na eliminacji przeciwników. Drużyna, która wyeliminuje najwięcej w danym czasie lub całkowicie wyeliminuje drużynę przeciwną – wygrywa.

Latarki – gadżet niezbędny w terenie

Pistolety to nie jedyna gratka dla fanów strzelania. Zanim dojdzie do rozpoczęcia przygody, warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, takie jak latarka. Latarki to niezbędny ekwipunek nie tylko każdego turysty, ale również osób bawiących się w paintballowo-strzeleckie rzeczy, głównie po zmierzchu, lub w trakcie zapadania zmroku. W lasach latarka świetnie się sprawdzi, jest w stanie pomóc w upolowaniu przeciwnika. Wystarczy dobrze naprowadzić promień i liczyć na jeden nieopatrzny ruch, by wygrać.

Jak wybrać dobrą latarkę?

Produkt, jakim jest latarka, to tak naprawdę ogromny wybór. Wszystko zależy od tego, czego dokładnie potrzebujemy. Można postawić na latarki uniwersalne, jednak równie trafną decyzją będzie latarka specjalistyczna. Zdarzają się też takie, które mogą być montowane na broni, jeśli ta nie posiada lunety. Zazwyczaj więc chodzi o latarki do krótkich pistoletów.

Innym typem fantastycznej latarki są czołówki. Można je bez większego problemu założyć na głowę, sama latarka znajduje się w centrum czoła, dzięki czemu doskonale oświetla teren przed osobnikiem. Latarki czołowe nie wymagają żadnego zbędnego trzymania, dzięki czemu ręce są wolne, gotowe do akcji. Decydując się na latarkę, nie można zapomnieć o jej najważniejszych parametrach, takich jak maksymalna siła światła czy zasięg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *