windurfing

Windsurfing jest dobrze znany z amerykańskich filmów, których akcja toczy się na wybrzeżach Kalifornii. Jednak i w Polsce zyskał popularność. Na czym polega nauka windsurfingu, od czego zacząć? 

Windsurfing – czy jest czymś trudnym? 

Windsurfingnie jest skomplikowanym sportem, ponieważ uprawiać może go każdy. Nie wymaga on specjalistycznego sprzętu, jedynie trzeba posiadać deskę. Nie trzeba mieć specjalnych uzdolnień czy predyspozycji. Trzeba potrafić zachować równowagę i mieć trochę siły, by utrzymać żagiel. Na naukę tego sportu należy przeznaczyć kilka godzin i nie zniechęcać się po pierwszych niepowodzeniach. Podstawy można poznać nawet w krótkim czasie. 

Podobnym sportem jest kitesurfing. Zaliczany jest do sportów ekstremalnych. Różni się od windsurfingu sposobem prowadzenia deski oraz techniką. Kitesurfing Jastarnia to popularne miejsce, gdzie uprawia się ten sport.   

Kurs windsurfingu – dla kogo? 

Windsurfing jest to dobry sport, dla każdego, kto nie lubi leżeć bezczynnie. Jest to aktywna forma relaksu. Nauka windsurfingu nie jest bardzo wymagająca, lecz dla początkujących zaleca się skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Warto zapisać się na kurs. Odpowiedni sprzęt, czyli deska oraz dużo chęci powinno wystarczyć.  

Kurs składa się z poszczególnych elementów, na początku jest czas na część teoretyczną. Następnie po teorii można przejść do części praktycznej. Na początku nauki zapoznaje się z deską na lądzie i podejmuje się próby na desce bez żagla. Dzięki temu nabiera się umiejętności równowagi. Pierwsze ruchy na wodzie to osiągnięcie niedalekiego celu, który wyznacza trener. Po kilku próbach pływanie na desce będzie coraz łatwiejsze. 

Dla osób wchodzących w windsurfing trudne będzie wykonywanie manewrów. Jednak na kursie można wszystkiego się nauczyć. Dużą rolę odgrywa też wiatr. Do pełnego opanowania zawracania i skręcania potrzebne będzie kilka prób, ale gdy się tego nauczymy to umiejętność zostanie nam na całe życie. Do podszkolenia swoich umiejętności można zapisać się na obozy windsurfingowe. Jeśli czujemy się na siłach, możemy wybrać się na regaty wyścigowe. 

Inne sporty, dzięki którym zachowamy dobrą formę

Jazda na deskorolce to sport, który ma swoje korzenie w surfingu. Jednak sport ten szybko zyskał wielu fanów i rozwinął się jako niezależny. Jazda na deskorolce to nie tylko jeżdżenie po płaskim terenie, ale również wykonywanie różnych trików. Naukę jazdy na deskorolce można rozpocząć nawet w młodym wieku. Natomiast osoby bardziej zaawansowane mogą uczyć się pokonywać różne przeszkody na przykład: poręcze, schody.   

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *