ubezpieczenie podrozne

Zakup ubezpieczenia turystycznego to jedna z tych rzeczy, o których wciąż wiele osób zapomina. Chociaż w większości przypadków taka ochrona okazuje się niepotrzebne, to w sytuacji, gdy trzeba będzie pokryć wysokie koszty leczenia brak ubezpieczenia może być bardzo odczuwalny dla domowego budżetu. Warto o tym pamiętać i zawczasu wybrać dla siebie atrakcyjne ubezpieczenie turystyczne, szczególnie że obecnie ceny są bardzo atrakcyjne. Lepiej więc ponieść niewielkie koszty z nastawieniem, że ochrona będzie niepotrzebna, niż później żałować, że ubezpieczenie kosztów leczenia nie zostało opłacone.

  1. Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróżne?
  2. Jaką ochronę daje ubezpieczenie turystyczne?
  3. Czy turystyczne ubezpieczenie można zastąpić kartą EKUZ?

Podobnie jednak jak w przypadku wielu innych rodzajów ubezpieczeń, nie każde turystyczne ubezpieczenie oferuje tak samo atrakcyjne warunki i ochronę. Zanim więc podpisze się jakąkolwiek umowę, należy sprawdzić informacje zebrane w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Nie musisz jednak tracić czasu na samodzielne porównywanie ofert, bo najlepszą ochronę ubezpieczeniową będziesz mógł łatwo wybrać po zapoznaniu się z naszym poradnikiem.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróżne?

Niezależnie od tego, czy chodzi o dwutygodniową wycieczkę, czy o kilkudniowy wyjazd zagraniczny, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenie bagażu należy traktować jako coś obowiązkowego. Tego typu ochrona wbrew pozorom przyda się nie tylko wtedy, gdy konieczne będzie pokrycie kosztów leczenia, ale również w sytuacji, gdy zostanie się okradzionym lub zgubi dokumenty. Najlepsze oferty można obecnie znaleźć na stronie WakacyjnaPolisa.pl, dzięki czemu można załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu. Na stronie dostępny jest nowoczesny kalkulator ubezpieczeń, który pozwala porównać kilkadziesiąt aktualnych ofert w kilku prostych krokach. Wystarczy jedynie określić region, do którego planuje się wybrać podczas wyjazdu, wskazać cel podróży i podać kilka innych informacji.

Jaką ochronę daje ubezpieczenie turystyczne?

W zależności od wybranego pakietu ubezpieczenie turystyczne może obejmować koszty wizyt lekarskich, zakupu leków, a nawet pokrycie kosztów operacji. Do tego dochodzi również opłacenie kosztów stomatologa, jeżeli podczas wycieczki wystąpią problemy z zębami. Chociaż na co dzień nikt zazwyczaj nie dopuszcza do siebie możliwości, że podczas wakacji trafi do szpitala, to jednak w wielu przypadkach kończy się to otrzymaniem rachunku na dużą kwotę. 

W celu zyskania najlepszej ochrony należy zadbać o to, aby wybrane ubezpieczenie odpowiadało rzeczywistym potrzebom klienta. W końcu nie każdy zamierza jeździć na nartach lub wykonywać inne ryzykowne aktywności. Jeżeli ubezpieczenie obejmuje uprawianie sportów, to często wiąże się z nieco wyższymi kosztami, więc można rozważyć rezygnację z takiej ochrony. Więcej informacji na temat ubezpieczeń można znaleźć na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/. Wybierając ofertę, warto sprawdzić, czy obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży, która może wynikać na przykład z powodu nagłego zachorowania. 

Czy turystyczne ubezpieczenie można zastąpić kartą EKUZ?

Część osób wychodzi z mylnego założenia, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego może zastąpić dobre ubezpieczenie turystyczne. W praktyce jednak EKUZ działa jedynie w 32 krajach Unii Europejskiej, a dodatkowo obejmuje tylko podstawową opiekę medyczną. Najlepiej więc mieć wyrobioną kartę EKUZ, ale jednocześnie pamiętać o wykipieniu ubezpieczenia dla siebie i swoich bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *