wódka ze złotem

Ukraińska wódka z płatkami złota to ciekawy pomysł na to, co przywieźć z Ukrainy na prezent, ale też wódkę ze złotem można spokojnie spożywać – nie jest to tylko gadżet. Płatki złota mają 23 karaty. Zbierają się na dnie butelki. Wódkę ze złotem różnych marek można znaleźć w nieco lepiej zaopatrzonych sklepach z alkoholem na Ukrainie. Jest to produkt dość drogi jak na ukraińską kieszeń, jednak Polaków nie musi przerażać (ok. 60 zł za sztukę). Złoto obecne w wódce jest złotem nadającym się do spożycia w myśl zasady, że nasz organizm nie tylko dobrze je toleruje, ale też poniekąd potrzebuje (poprawia krążenie krwi, pozytywnie wpływa też na układ trawienny). Złoto dodawane jest czasami do tortów, w Polsce chętnie dodaje się je do pralinek. W kuchniach z całego świata można spotkać posiłki sporządzane z dodatkiem spożywczego złota. Złoto doskonale działa na cerę, dlatego w drogeriach można kupić maseczki z drobinkami złota.

Jak smakuje wódka ze złotem?

Złoto w wódce ukraińskiej umieszcza się w zasadzie po to, aby podnieść prestiż trunku. Wódka ze złotem najlepiej więc nadaje się na specjalne okazje, kiedy chcemy zaserwować coś wyjątkowego. Smakuje lepiej niż standardowa wódka, jednak to nie samo złoto dodaje trunkowi walorów smakowych, a to, że generalnie wódka ze złotem jest uznawana za produkt premium, w związku z czym do jego produkcji używa się najwyższej jakości spirytusu. Z tego powodu, ukraińska wódka ze złotem uznawana jest powszechnie za taką, która “lekko wchodzi”.

Jak pić wódkę ze złotem?

Wódkę z płatkami złota podajemy oczywiście w przezroczystych kieliszkach. Złoto połykamy: nie poczujemy ich smaku. Wódkę najlepiej jest pić schłodzoną uprzednio w chłodziarce lub nieschłodzoną, ale z dodatkiem kostek lodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *