starówka

Muzeum Świat Iluzji to miejsce unikalne na mapie całej Warszawy. Niesamowite wnętrza kryją atrakcje, które zawrócą nam w głowie i sprawią, że zaczniemy całkowicie inaczej postrzegać otaczający nas świat. To doskonałe miejsce do spędzenia rodzinnego popołudnia pełnego zabawy oraz zrobienia idealnych zdjęć pamiątkowych.

Atrakcje Muzeum Iluzji

W warszawskim Muzeum Iluzji kryje się niemal 100 różnych atrakcji, w tym eksponaty oraz miejsca, gdzie zjawiska optyczne i świetlne odczuć można na własnej skórze. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest kosmiczny, wirujący tunel Vortex, w którym trudno zachować równowagę.

W obiekcie znajdują się także pokoje i labirynty luster oraz zaciemniona sala, w której możemy obserwować kolorowe cienie.

Miejscem, które cieszy się wyjątkową popularnością jest Pokój Amesa – pomieszczenie skonstruowane w taki sposób, by oszukać nasze zmysły. Specyficzny układ ścian powoduje, że osoba przechodząca z jednego krańca pokoju na drugi wydaje się wyjątkowo mała lub bardzo duża.

Idealne, zabawne zdjęcia możemy zrobić dzięki wielkim krzesłom. W środku znajdują się również liczne niewielkie obiekty, które mają na celu rozbudzenie wyobraźni oraz sprawienie, że nasz mózg zostanie zmylony.

W muzeum podziwiać można dwuznaczne obrazy (na których dwie osoby mogą widzieć kompletnie odmienne rzeczy), naścienne iluzje optyczne oraz niekończące się grafiki. Dodatkowo wiele eksponatów można dotknąć lub wypróbować na własnej skórze – to okazja, by przekonać się jak funkcjonują nasze zmysły i w jak łatwy sposób można je oszukać.

Muzeum Iluzji – informacje praktyczne

Muzeum Iluzji mieści się na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Bilety kosztują 33zł (bilety normalne) i 24zł (bilety ulgowe). Dzieci do lat 5 mogą wejść na teren obiektu bezpłatnie, przewidziane zostały również specjalne zniżki dla seniorów, osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi i grup zorganizowanych.

Muzeum otwarte jest codzienne od 10:00 do 21:00.

W muzeum organizowane są również liczne wydarzenia m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz imprezy tematyczne, takie jak Halloween.

Podczas zwiedzania obiektu mamy do dyspozycji pracowników obsługi, którzy pomogą w wyjaśnieniu sposobów działania różnych eksponatów.

Atrakcje w najbliższej okolicy

Muzeum Iluzji znajduje się w samym centrum Warszawy, dzięki czemu jest stąd blisko do pozostałych atrakcji, które skrywa stolica Polski.

Jedną z największych atrakcji w Warszawie jest niewątpliwie Stary Rynek – wyjątkowo atrakcyjnie turystyczne miejsce, gdzie znajdują się liczne zabytki, muzea i pomniki. Odwiedzić tu można m.in. Barbakan, Zamek Królewski oraz zabytkową Bazylikę Archikatedralną. W pobliżu umiejscowione są takie atrakcje jak Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Muzeum Domków dla Lalek oraz Muzeum Farmacji. Na obszarze całego Starego Rynku znajduje się ogromna liczba kawiarni, barów i restauracji serwujących potrawy z całego świata. Znajdziemy tu również obiekty rozrywkowe oraz specjalne miejsca dla najmłodszych. W pobliżu podziwiać można liczne pomniki m.in. Pomnik Warsa i Sawy, Kolumnę Zygmunta III Wazy i Pomnik Małego Powstańca.

Dużą atrakcją miasta stanowi przepływająca rzeka Wisła. W okolicy rozciągają się przepiękne bulwary z licznymi miejscami do odpoczynku, plażą oraz murowanymi ścieżkami, doskonałymi do spacerów. Codziennie organizowane są rejsy turystycznymi statkami: zarówno krótkie, rodzinne rejsy z przewodnikiem opowiadającym o mijanych częściach Warszawy, jak i wieczorne, romantyczne kolacje z doskonałym jedzeniem i muzyką na żywo. Latem w pobliżu bulwarów nadwiślanych organizowane są wydarzenia kulturalne i spotkania towarzyskie, a także koncerty, wystawy plenerowe i różnego rodzaju pokazy artystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *