nowy jork mapa

Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco, Las Vegas i Hollywood. Stany Zjednoczone kuszą turystów wyjątkową kulturą, rozrywką, ale przede wszystkim niepowtarzalnym klimatem, któremu nie jest w stanie sprostać żaden inny kierunek podróży. Każdy w mniejszym lub większym stopniu ma jakąś wiedzę na temat USA. To przecież tam rozgrywa się akcja kultowych filmów i seriali. Wycieczka po Stanach jest jak spełnienie ‘American Dream’. Światowa stolica rozrywki kusi zarówno historią, jak i krajobrazem. Obecnie podróżowanie po Stanach Zjednoczonych jest dużo prostsze niż kilkanaście lat temu. Dlatego też coraz więcej Polaków decyduje się ziścić swoje turystyczne marzenia. Dlaczego warto chociaż raz w życiu wyjechać do Stanów Zjednoczonych? O czym pamiętać, aby USA wycieczka okazała się spełnieniem ‘American Dream’?

Wycieczka do USA, czyli spełnienie ‘American Dream’?

Stany Zjednoczone Ameryki są jednym z największych krajów zarówno pod kątem powierzchni, jak i liczby ludności. To właśnie tam odnajdą się pasjonaci tego, co jest ‘Naj’. Z tego też słyną Stany. Głodni kulturalnych, rozrywkowych, ale i architektonicznych wrażeń turyści, odwiedzając, chociażby taras Empire State Building doświadczą widoku, który trudno będzie w przyszłości przyćmić jakimkolwiek innym. Każde miasto kraju kusi turystów czymś wyjątkowym. Jednak Stany to dużo więcej niż topowe miasta. Do równie kultowych miejscówek zaliczają się parki narodowe, pustynie czy wybrzeża. Dlatego też, chcąc zobaczyć jak najwięcej, turyści decydują się na zorganizowane wyjazdy objazdowe. Zwiedzanie za pośrednictwem biura podróży jest nie tylko wygodnym rozwiązaniem, ale i bezpiecznym zwłaszcza dla tych, którzy odwiedzają tak ogromny kraj po raz pierwszy.

Stany Zjednoczone nie takie straszne. Jak zorganizować wycieczkę?

Planując wyjazd do USA w celach turystycznych, w pierwszej kolejności należy dookreślić kierunek podróży. Atrakcji w Stanach Zjednoczonych nie brakuje, ale niestety odległości między miastami są zbyt duże, aby zobaczyć je wszystkie podczas jednej wizyty. Poza tym zwiedzanie nowego kraju o tak różnorodnej kulturze jest zarówno pasjonujące, jak i trudne. Warto więc zacząć planowanie od doprecyzowania celu wyjazdu. Pomocne mogą okazać się propozycje wycieczek tego rodzaju www.egzotyka.tv, uwzględniające nie tylko atrakcyjną ofertę zwiedzania w małych grupach, ale i opiekę biura podróży i polskiego pilota.

Ubezpieczenie i wiza

Każdy turystyczny wyjazd powinien uwzględniać ubezpieczenie. Podróżowanie bez gwarancji opieki zdrowotnej bywa ryzykowne. W przypadku Stanów Zjednoczonych dokument jest o tyle istotny, że dla samych Amerykanów służba zdrowia kosztuje krocie. Kilkudniowy pobyt w szpitalu może być wyceniony nawet na kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Dlatego warto zadbać o ubezpieczenie podróży, które objazdowa wycieczka do USA organizowana przez biuro podróży ma wliczone w koszt wyjazdu. Popularność wizyt w topowych miastach Wschodniego, jak i Zachodniego Wybrzeża, wzrosła zwłaszcza po wprowadzeniu Programu Ruchu Bezwizowego. Dzięki temu przygotowania do podróży są dużo prostsze i ograniczają się do rejestracji w systemie ESTA.

San Francisco i nie tylko. Co warto zobaczyć w Stanach Zjednoczonych?

Do popularnych terenów najczęściej odwiedzanych przez turystów należą m.in. parki narodowe. Wycieczka do USA Zachód uwzględnia aż 9 topowych miejscówek jak np. Wielki Kanion, Bryce czy Park Narodowy Arches. Dla fanów rozrywki na najwyższym poziomie zachętę stanowią odwiedziny Las Vegas. Podczas pobytu na Zachodnim Wybrzeżu podróżujący poczują prawdziwy klimat San Francisco, zwiedzając najciekawsze zakątki miasta w tym Nabrzeże Rybackie i most Golden Gate. Spełnienie kultowego ‘American Dream’ stanowi objazdowa wycieczka do USA do Nowego Jorku. Program podróży uwzględnia przechadzkę po słynnym Central Park, a także Manhattanie z Piąta Aleją oraz Wall Street. Na uwagę zasługuje także zwiedzanie 4 Stanów Południa oraz Alaski z Zachodnią Kanadą.

Wycieczka do USA może się okazać największą przygodą życia. Dlatego też, decydując się na wyjazd, należy się do niego odpowiednio przygotować. Bezpiecznym rozwiązaniem jest współpraca z biurem podróży, które na podstawie doświadczenia w planowaniu tego typu wypraw, zadba o optymalny plan zwiedzania oraz sprawy organizacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *