kopenhaga jak dostac sie do danii

 

Przejazd z Danii do Szwecji samochodem

Aby dojechać do Danii samochodem, nie trzeba przeprawiać się promem. Jeśli zechcemy przedostać się z Danii do Szwecji, również nie będziemy musieli korzystać z promu. Utworzono most, po którym można przejechać na drogę założoną na sztucznej wyspie. Przejazd między Danią a Szwecją jest płatny: za przejazd autem zapłacimy około 40 euro (cenę liczymy za auto, a nie za ilość pasażerów). Podróżując po Danii, należy zwrócić uwagę na to, że na autostradach obowiązuje ograniczenie prędkości do 110 km/h.

Prom do Szwecji z niemieckiej wyspy Rugia

Aby dostać się do Szwecji z Niemiec, należy udać się na wyspę Rugia, która znajduje się na północy Niemiec i sama w sobie ma mnóstwo atrakcji. Warto więc połączyć wycieczki i oprócz piękna szwedzkiego krajobrazu, znajdźmy czas na odwiedzenie Binz, Sassnitz, Gohren czy Lobbe lub Baabe. Są tutaj plaże – znacznie mniej niż w Polsce zatłoczone. Są tutaj niesamowite połączenia pagórków z morzem, a także kawałek historii. Architekci znajda na Rugii nowoczesne domy pokryte strzechą, a miłośnicy kitesurfingu niezłe warunki do uprawiania sportu, szczególnie na wschodniej stronie wyspy.

Prom do Szwecji z Kołobrzegu lub z Ustki

Aby dostać się z Polski do Szwecji, bez wjeżdżania do Danii, można zaciągnąć się na prom odpływający z Ustki lub z Kołobrzegu. Promy kursują na Bornholm. Natomiast jeśli wystartujemy ze Świnoujścia, dotrzemy promem do Kopenhagi. Na Bornholm płyną również promy z Gdyni. Aby dostać się ze Szwecji do Danii, należy – jak wspomniano wyżej – drogą lądową pojechać autem.

Ile kosztuje prom do Kopenhagi?

Najtaniej, gdy mamy ze sobą tylko auto dwuosobowe, a na jego pokładzie podróżują dwie osoby, które dostaną w cenie kabinę bez okna, zapłacimy około 300 zł. Na tej samej trasie auto podróżujące z czterema osobami, zapłaci około 900 zł. Nie jest to być może najtańsza opcja, dlatego należy rozważyć, czy nie lepiej wybrać się drogą lądową autem z Polski, przejeżdżając przez Niemcy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *