wyprawy rowerowe

Mapa, plan podróży, dokumenty i pieniądze… To podstawowe przedmioty, które należy zabrać w długą wyprawę rowerową, a o czym jeszcze powinieneś pamiętać? Jak spakować się na długą podróż rowerem?

Co zabrać na wyprawę rowerową?

Wybierając się na długą wyprawę rowerową, należy być przygotowanym na wszystko. W końcu nigdy nie wiesz, co spotka cię w trasie… Przed wyprawą musisz nie tylko przygotować się psychicznie i fizycznie, ale również zadbać o odpowiedni ekwipunek. Zatem co zabrać ze sobą w długą, rowerową podróż? O wyprawach rowerowych przeczytasz na blogu podróżniczym KrzysztofSkok.pl, znajdziesz tam wiele przydatnych informacji na temat wyposażenia niezbędnego w podróży. Szczególną uwagę warto zwrócić na wskazówki dotyczące zapasowych części rowerowych, jeśli będziesz o nich pamiętać, unikniesz wielu nieprzyjemnych sytuacji

Sakwy rowerowe i bagażniki wyprawowe

Najważniejsza część wyprawowego wyposażenia roweru to wszelkie bagażniki, sakwy i torby rowerowe, w których schowasz resztę ekwipunku. Kupując sakwy wyprawowe, zwróć uwagę na to, aby były one wykonane z trwałych i dobrych jakościowo materiałów, koniecznie wodoodpornych! Przy wyborze możesz zwrócić uwagę na takie firmy jak: Crosso, Sport Arsenal czy Ortlieb. Pomyśl też o torbach rowerowych, które możesz zawiesić pod siodełkiem lub na kierownicy. Natomiast wybierając bagażnik wyprawowy, zwróć uwagę na jego maksymalną ładowność – powinna ona wynosić co najmniej 25 kg.

Odzież na rower

Podczas długiej wyprawy rowerowej nie unikniesz prania. Dlatego nie pakuj zbyt dużej ilości ubrań, które będą dla ciebie tylko dodatkowym obciążeniem. Jednak całkowite minimum, z jakim powinieneś podróżować to bielizna i skarpetki termoaktywne, koszulki rowerowe z krótkim i długim rękawem, spodnie i spodenki, kurtka przeciwdeszczowa, polar, kask, rękawiczki i okulary, a także kamizelka odblaskowa. Pamiętaj także o dodatkowej parze butów, które będziesz mógł ubrać po zejściu z roweru.

Narzędzia i zapasowe części rowerowe

Przed każdą dłuższą wyprawą powinieneś zrobić dokładny przegląd stanu technicznego roweru i oddać go do serwisu. Jednak mimo to warto być przygotowanym na ewentualne usterki w trasie. W tym celu powinieneś zabrać ze sobą minimum 2 dętki i łatki z łyżkami, zapasowe linki do przerzutek i hamulców, szprychy, pompkę i najważniejsze klucze do roweru. Przydatne mogą się też okazać trytytki, smar do łańcucha czy zapasowa składana opona.
Apteczka i środki higieniczne

Na każdą dłuższą wyprawę rowerową powinieneś zabierać ze sobą apteczkę, w której będzie woda utleniona, bandaże i plastry. Oprócz tego powinny się w niej znaleźć jakieś tabletki przeciwbólowe, węgiel na „gastryczne rewolucje”, krem z filtrem i maść na ukąszenia owadów. Warto również pomyśleć o pomadce ochronnej i podstawowych witaminach. A jakie środki higieniczne zabrać na długą wyprawę rowerową? Przede wszystkim chusteczki higieniczne i wilgotne chusteczki, papier toaletowy, szczoteczkę do zębów, pastę, mydło, antyperspirant i jakiś szybkoschnący ręcznik.

To tylko część niezbędnego ekwipunku. Do każdej dłuższej wyprawy rowerowej należy podejść indywidualnie. Inne przedmioty spakujesz jeśli zamierzasz spać w przydrożnych motelach, inne, jeśli planujesz nocleg „pod chmurką”. Nie możesz również zapomnieć o lampkach, latarkach i odblaskach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *