dom w górach

Jedną z łatwo dostępnych wiosek położonych niedaleko od Monachium jest Mittenwald. Jest to mała gmina targowa, o klasycznie alpejskim charakterze. Leży dokładnie na granicy między Bawarią a Tyrolem. Jest to wioska z charakterem, z tradycjami – znajdziemy tutaj wszystko to, o czym myślimy, gdy wyobrażamy sobie klimatyczny zakątek w wysokich górach. Drewniane domki, wybrukowany rynek, małe knajpki z bawarską kuchnią, sklepy ze sprzętem sportowym, wyciąg krzesełkowy i oczywiście dostępność szlaków górskich w okolicach.

Mittenwald czy Garmisch Partenkirchen – co wybrać na wycieczkę w Alpy?

To, co uderza turystów odwiedzających Mittenwald to cisza panująca w miasteczku. Nie ma tutaj tak dużego gwaru jak w pobliskim Garmisch Parten Kirchen. Ruch uliczny jest minimalny, nocnych klubów i barów również jak na lekarstwo. Poza sezonem część tego typu przybytków jest w zasadzie zamknięta. Życie toczy się w drewnianych willach. Jest to duża odmiana w stosunku o Garmisch, w którym znajdziemy nawet Pizza Hut:)

[* Przeczytaj więcej o tym, jak zorganizować wycieczkę w Alpy z Monachium]

Widok na góry z Mittenwald

Praca w alpejskiej wiosce: czy Mittenwald jest dobrym miejscem?

Jeśli rozważamy pracę w Niemczech i na naszym celowniku jest jedna z alpejskich wiosek, powinniśmy spędzić w niej na początku weekend lub najlepiej pełen tydzień. Wówczas przekonywamy się, że w miejscu takim jak na przykład Mittenwald liczba osób, z którymi moglibyśmy ewentualnie nawiązywać interakcje będzie minimalna, pogoda niesprzyjająca wychodzeniu na zewnątrz, a sami mieszkańcy – no cóż, dawno uciekli do Monachium. Zdecydowanie bardziej optymistycznie wypada Innsbruck dla poszukujących pracy w Alpach. Do Mittenwald warto jednak wybrać się na weekend.

Dlaczego warto odwiedzić Mittenwald?

Mittenwald słynie przede wszystkim ze spokojnej atmosfery. Jeśli chcemy nacieszyć się widokiem gór, obejrzeć obiekty ciekawe architektury alpejskiej oraz posłuchać lokalnej muzyki na żywo, to miejsce będzie idealne dla nas. Z Mittenwald można ruszyć kolejką linową Karwendel w wyższe partie gór lub pójść pieszo na jeden z malowniczych szlaków.

Jak dojechać do Mittenwald?

Aby dotrzeć do Mittenwald, nie potrzebujemy samochodu. Co chwilę do Mittenwald odjeżdżają pociągi i autobusy z Monachium (w tym Flix Bus, w którym bilety na tej trasie kosztują nie więcej niż 30 zł).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *