krynica morska łabędzie na plaży

Krynica Morska nadal jest mało popularnym kierunkiem wakacyjnym. Skorzystać mogą na tym ci, którzy poszukują ciekawego pomysłu na wyjazd na weekend. Jeśli chcemy pojechać do niezatłoczonego, a jednocześnie pięknego miejsca nad polskim morzem, Krynica Morska okaże się strzałem w dziesiątkę.

Szybka wycieczka nad morze: Krynica Morska, czy Trójmiasto?

Co ciekawego można zobaczyć w Krynicy Morskiej? Czy Krynica Morska jest dobrym pomysłem na weekend? Jeśli porównamy ją z atrakcjami Trójmiasta, to prawdopodobnie wypadnie blado. Jeśli jednak Trójmiasto jest dla nas za daleko (a niewątpliwie objazdowa wycieczka z Olsztyna zawierająca kilka punktów po drodze, takich jak np. Orneta czy Elbląg to zbyt wiele), to Krynica Morska jest jak znalazł: bliska, z cieplejszym niż w Trójmieście morzem, z pięknymi willami i z widowiskowymi plażami.
Krynica Morska znajduje się na Mierzei Wiślanej – niemal każdemu dorosłemu Polakowi nazwa ta wcisnęła się mocno w pamięć z lat szkolnych. Jest to wąski pas ziemi, który oddziela Zalew Wiślany od Zatoki Gdańskiej. Znajduje się między Elblągiem a Trójmiastem. W zależności od tego, na którą plażę w Krynicy pójdziemy: północną, czy południową, będziemy mieli albo wyraźnie ciepłą i słodką wodę Zalewu, albo chłodną i bardziej słoną bałtycką wodę. Woda w Zalewie Wiślanym jest zdecydowanie cieplejsza, a jej smak jest inny ze względu na wolniejszą wymianę wód z otwartymi wodami Bałtyku, jak ma się to w przypadku Zatoki Gdańskiej. Warto o tym pamiętać szukając noclegów przy plaży w Krynicy Morskiej.

Wycieczka samolotem z Krakowa do Gdańska, z kierunkiem: Krynica Morska

Krynica Morska jest dobrym pomysłem na weekend dla osób z południa naszego kraju, jeśli ci zdecydują się na przylot do Gdańska samolotem. Krynica Morska znajduje się w odległości ok. 70 km od lotniska. Jest to niecała godzina drogi autem. Mimo że przylot samolotem z Krakowa do Gdańska tylko po to, aby podążać na Mierzeję Wiślaną wydaje się nieco przekombinowanym pomysłem, to jednak uwierzcie, że znajdą się tacy, którzy w poszukiwaniu ciekawostek i nowości na weekend szarpną się na taką wyprawę. Realnie rzecz biorąc, jest to całkiem niezły pomysł na weekend nad morzem dla osób, które są z Krakowa i które chcą zobaczyć coś więcej niż Trójmiasto. Do Łeby, Władysławowa, czy Międzyzdrojów jest zbyt daleko z lotniska w Gdańsku, a Krynica Morska jest nie dość, że blisko, to jeszcze wciąż jest mało popularna, a co za tym idzie: wciąż jeszcze niezadeptana.

Nietypowe miejsca nad Bałtykiem na szybki weekend

Jednym z chętnie realizowanych wśród Polaków pomysłów na weekend jest wypad na Hel. Wsiadamy w piątek po pracy do samochodu i wieczorem jesteśmy już na Helu. W niedzielę szybki powrót. W nagrodę: widzimy prawdziwy koniec Polski. Coś unikalnego, czyli wąski pas ziemi na środku morza. Brzmi dobrze. W rzeczywistości jednak, gdy trwa sezon turystyczny, taki weekend jest w zasadzie spędzony w samochodzie. Po dwudniowym wdychaniu spalin, staniu w korkach i po zmaganiach z szukaniem miejsc parkingowych jesteśmy w poniedziałek wykończeni. Dużo bardziej korzystnym pomysłem dla mieszkańców zachodnich krańców naszego kraju jest szybki wypad na Rugię. Plaże nawet w środku sezonu na tej wyspie nie są tak zatłoczone jak w Polsce. Architektura przebija każde polskie nadmorskie miasteczko na głowę. Przyroda – podobna. Ceny na Rugii niestety jednak są niemieckie i o ile ceny jedzenia w niemieckich sklepach i ceny paliwa na niemieckich stacjach benzynowych będą podobne do polskich, to już samo zakwaterowanie (ceny noclegów na polach namiotowych, w hotelach i w pensjonatach na Rugii) oraz ceny wyżywienia (jedzenie w knajpach) będą zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Dobrą alternatywą dla nietypowej Rugii, czy hałaśliwego i zakorkowanego Helu jest Krynica Morska na Mierzei Wiślanej.

Jak zorganizować nocleg w Krynicy Morskiej, aby odpocząć?

Hotel dla dorosłych w Krynicy Morskiej

Jak spędzić weekend w Krynicy Morskiej, aby naprawdę odpocząć? Kluczem jest wybór odpowiedniego pensjonatu lub hotelu. My polecamy hotele dla dorosłych, czyli takie, które odmawiają kwaterowania rodzin z dziećmi. Są to często jednocześnie miejsca, w których oferuje się szereg udogodnień: relaksujących i wprowadzających w błogi, wakacyjny nastrój. Brak w takich hotelach imprez w podziemnych barach, brak stołów billardowych, brak hałaśliwej muzyki znad basenu i brak biegających, krzyczących dzieci. Zamiast tego jest SPA, zdrowa kuchnia, usługi fizjoterapeuty, kurs gotowania zdrowych potraw, czy basen z wodą wolną od szkodliwego chloru. Szukając tego typu obiektów, znaleźliśmy ten nowy hotel w Krynicy Morskiej, zlokalizowany przy plaży.

Hotel z pokojami o wysokim standardzie z widokiem na morze

Szukając najlepszego noclegu nad morzem, zwróćmy uwagę na to, jak wyglądają pokoje hotelowe. Jeśli zależy nam na tym, aby nasz weekend był relaksujący, pokój powinien mieć komfortowe wyposażenie. Wygodne meble, miłą kolorystykę, ciepłe tkaniny, duże okna, dostęp do światła dziennego. W idealnej sytuacji, w pokoju hotelowym powinien być balkon lub taras z meblami. Przyjemnie jest zjeść śniadanie atmosferze błogiego spokoju, z widokiem na morze. Jeśli dodamy do tego dobre jedzenie z hotelowej kuchni i miłą obsługę, to mamy przepis na idealne miejsce na spędzenie weekendu. Jak znaleźć taki hotel? Standardowo – Booking lub po prostu wyszukiwarka Google. Warto również poszukać wśród ofert na Airb’n’b. Oceniamy, że za dwuosobowy pokój ze śniadaniem i ze wszystkimi opisanymi wyżej udogodnieniami, zapłacimy około 400 zł za dobę. Ceny są więc nieco niższe niż w Trójmieście. Otoczenie dla spokojnego, relaksującego weekendu dla pary nad morzem jak najbardziej jest adekwatna.

Krynica Morska: atrakcje

Największym atutem Krynicy Morskiej jest oczywiście przyroda. Czyste plaże, wydmy, stara latarnia, rozświetlone wieczorami nadmorskie knajpki z rybami, czy klimatyczny port to właśnie to, co wyobrażamy sobie już jako dzieci, gdy słyszymy o morzu. Krynica Morska świetnie wpisuje się w te wszystkie wyobrażenia. Szczególnie wtedy, gdy przyjedziemy tutaj w kwietniu lub w końcówce września, gdy nadal jest słonecznie, ale już nieco odludnie. W takich momentach najłatwiej jest uchwycić unikalny klimat nadmorskiej wioski.

Krynica Morska – granica Polski

Ciekawostką jest, że Krynica Morska znajduje się na granicy Państwa Polskiego. Bramki graniczne znajduje się już 12 km od centrum miasteczka. Nie da się przejść na dziko przez granicę: znajdują się tam pilnie strzeżone posterunki pograniczników. W tych właśnie okolicach znajdują się punkty widokowe, z których mamy szansę zaobserwować jedne z najciekawszych widoków na Morze Bałtyckie.

Wycieczka na skarpę

Będąc w tych rejonach warto udać się na skarpę i zobaczyć, jak potężną siłą władają wody Zalewu Wiślanego: skarpa jest podmywana i stopniowo osuwa się do wody. Udając się na wycieczkę na skarpę z Krynicy Morskiej będziemy mieli dużą szansę na zaobserwowanie żurawi, czy kormoranów.

Krynica Morska – popularny komunistyczny kurort nadmorski

Krynica Morska to miasteczko, w którym odnotowywane są prawdopodobnie najwyższe nad polskim morzem stężenia jodu w powietrzu. Z tego powodu w latach 60-tych ubiegłego wieku zbudowano tutaj liczne ośrodki wczasowe, ściągające kuracjuszy z całego kraju. Miłośnicy PRL-u mogą oglądać tutaj przykłady architektury z tamtych czasów. Wokół ośrodków zlokalizowanych na tych terenach wyrosło mnóstwo legend i mitów o najbardziej znaczących postaciach tamtych czasów. To właśnie w Krynicy Morskiej, w jednym z ośrodków, znajdował się pierwszy kolorowy telewizor, w którym upatrywano prawdziwe źródło szalonej popularności Krynicy wśród polskich turystów w tamtych latach. Dziś już takiego szału na Krynicę nie ma. Bardziej widoczne są luksusowe hotele ze SPA.

Krynica Morska – kąpielisko

W obrębie Krynicy Morskiej znajdziemy czyste i spokojne, strzeżone kąpielisko. Znajduje się tutaj także port oraz kilka przystani rybackich. Miasteczko porastają sosnowo-bukowe lasy. Dzięki licznym wzniesieniom, krajobraz jest ciekawy – zarówno dla turystów urządzających sobie tutaj wycieczki rowerowe, jak i dla spacerowiczów. Warto zabrać tutaj rodzinę, aby polować na skupiska żurawi lub sprawdzić z wielkiej, pięćdziesięciometrowej latarni morskiej, jak zachowuje się morze, gdy jest wzburzone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *